Reklama

Reklama

Zbliża się referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic. Jaką datę wyznaczono?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Zbliża się referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic. Jaką datę wyznaczono? - Zdjęcie główne

Referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic odbędzie się tego lata | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie udało się przeprowadzić go w styczniu, odbędzie się jednak tego lata. Komisarz Wyborczy wyznaczył termin przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrz Krośniewic, Katarzyny Erdman.

Reklama

Przypomnijmy, że 9 października 2020 roku do Komisarza Wyborczego w Łodzi II wpłynęła uchwała Rady Miejskiej w Krośniewicach z dnia 30 września w dotyczące przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza Krośniewic z powodu nieudzielenia wotum zaufania w dwóch kolejnych latach. Za przeprowadzeniem referendum głosowało 8 radnych, 6 było przeciw. O sprawie pisaliliśmy na łamach KCI kilkukrotnie, m.in. TUTAJ.

W listopadzie Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Łodzi poinformowało, że datę przeprowadzenia referendum wyznaczono na 10 stycznia 2021 roku. W związku z zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, Komisarz Wyborczy w Łodzi II zawiesił jednak termin głosowania.

Na chwilę obecną, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, wszystkie zawieszone i przełożone akcje wyborcze mogą się już odbywać. Jak informuje w rozmowie z Radiem Łódź Krajowe Biuro Wyborcze w Łodzi, referendum ws. odwołania burmistrz Krośniewic zaplanowano na 4 lipca. 

Dodajmy, że w ostatnich wyborach Katarzyna Erdman pokonała poprzednią burmistrz Barbarę Herman różnicą zaledwie siedmiu głosów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy