Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Fundacja podsumowuje badania prowadzone w powiecie kutnowskim

Opublikowano: pt, 30 kwi 2021 07:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś ostatni dzień kwietnia - miesiąca tak ważnego dla podopiecznych Fundacji Pro Aperte. W związku z tym Fundacja podsumowuje prowadzone przez siebie badania na temat świadomości autyzmu w powiecie kutnowskim.

Reklama

- Jednym z najważniejszych zadań jakie postawiliśmy sobie w kwietniu - miesiącu świadomości autyzmu było zbadanie tej właśnie świadomości wśród mieszkańców powiatu kutnowskiego. Świadomość autyzmu badaliśmy w trzech grupach: wśród losowych mieszkańców Kutna na próbie 582 osób, wśród urzędników na próbie 99 osób oraz wśród nauczycieli na próbie 45 osób - informuje Pro Aperte.

Najważniejszym wskaźnikiem, jaki brano pod uwagę była wiedza o tym, czy autyzm jest chorobą, następnym wskaźnikiem było podanie prawidłowej definicji autyzmu. Wyniki przedstawione są diagramach w galerii zdjęć.

Edukacja społeczeństwa w temacie autyzmu jest jednym z głównych obszarów działania Fundacji Pro Aperte.

- Jak pokazują wyniki przeprowadzonego badania, zadanie jakie postawiliśmy sobie od początku istnienia Fundacji jest bardzo ważne i społecznie potrzebne. Świadomość jest kluczem do zrozumienia i akceptacji drugiego człowieka - podkreśla Fundacja.

W kolejnych miesiącach pracy Pro Aperte planuje wiele działań dążących do podniesienia świadomości w lokalnej społeczności i nie tylko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)