Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Tragiczne skutki nocnej nawałnicy. Gmina zorganizuje pomoc dla mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wójt Gminy Dąbrowice zwołała Gminny Sztab Kryzysowy w celu zorganizowania pomocy dla osób dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic. To właśnie Dąbrowice są jedną z najbardziej poszkodowanych w nich gmin w powiecie kutnowskim.

Reklama

Noc z 8 na 9 lipca mieszkańcy Gminy Dąbrowice na pewno zapamiętają na długo. Choć nawałnica przeszła przez cały powiat, to właśnie tam burza i porywisty wiatr wywołały bardzo dużo szkód. Wójt Dorota Dąbrowska przeprowadziła dziś rano wizję lokalną i zdecydowała o uruchomieniu pomocy dla osób, które najbardziej ucierpiały w wyniku ostatnich zdarzeń.

O niektórych incydentach, które miały tam miejsce pisaliśmy wcześniej W TYM MIEJSCU. Przypomnijmy, że niszczycielska wichura zerwała dachy na budynkach w miejscowościach Majdany i Liliopol. Zniszczeniu uległa też część boiska Gminnego oraz krzyż na wieży kościoła parafialnego. Nie obyło się także bez powalonych drzew, połamanych gałęzi i pozrywanych linii energetycznych.

Dorota Dąbrowska w rozmowie na miejscach zdarzeń zaproponowała poszkodowanym mieszkańcom  pomoc oraz wystąpiła do Wojewody Łódzkiego o jej przyznanie. Warto wspomnieć, że bilans szkód wywołanych przez nawałnicę nie jest jeszcze znany. Cały czas napływają nowe informacje, a skala zniszczeń jest cały czas szacowana.

Wizję lokalną przeprowadzili też starosta Daniel Kowalik i członek zarządu powiatu Tomasz Walczewski. Zdecydowano o udzieleniu natychmiastowej pomocy. 

- Wydano polecenie o otworzeniu magazynu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Kutnowskiego i  przekazaniu dwóch plandek przeciwdeszczowych  w celu zabezpieczenia budynków mieszkalnych. Przekazane plandeki trafiły do OSP Dąbrowice i zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem - informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Starosta Kutnowski polecił całodobowe monitorowanie sytuacji meteorologicznej i na wypadek wystąpienia negatywnych zdarzeń przekazywanie raportów od pracowników Bezpieczeństwa Miast i Gmin do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy