Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wielki sukces kutnowskiej szkoły i wyjątkowa uroczystość z udziałem oficjeli

Opublikowano: 9 czerwca 2021 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nagród w konkursach Urzędu Ochrony Danych Osobowych zorganizowanych w ramach XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjny „Twoje dane – Twoja sprawa”. Nagrody, z rąk Mirosława Sanka, zastępcy Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, odebrali przedstawiciele SP nr 9 oraz uczeń tej szkoły, Franciszek Wasiak. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in wiceminister Tomasz Rzymkowski, senator Przemysław Błaszczyk, czy prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Reklama

W konkursie dla szkół na najlepszą inicjatywę edukacyjną upowszechniającą wiedzę o ochronie danych osobowych oraz ochronie prywatności SP nr 9 zdobyła II miejsce za inicjatywę „Nasze dane, nasza sprawa” (seminarium online dla uczniów, rodziców i nauczycieli). Z kolei uczeń tej szkoły, Franciszek Wasiak, zajął I miejsce w konkursie dla uczniów, w którym zadaniem konkursowym było przygotowanie poradnika dla rodziców pt. „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych”.

Oba konkursy UODO zorganizowało w ramach trwającej XI edycji ogólnopolskiego program edukacyjny UODO dla szkół „Twoje dane – Twoja sprawa”. Celem tego projektu jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów oraz w całym środowisku lokalnym. Uczestnictwo w programie to dla szkół wsparcie eksperckie w zakresie ochrony danych osobowych. Dzięki niemu szkoły zdobywają wiedzę, jak w codziennej działalności stosować przepisy prawa w tym zakresie (m.in. RODO), a także jak uczyć dzieci i młodzież ochrony danych osobowych i prywatności. I jak robić to w sposób dla nich zajmujący. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    scfgfdfghgfhf zalogowany

    sdgdfghfhg