Reklama

Reklama

„Złota rączka dla seniora”. W Kutnie wystartował nowy program, sprawdź jak się zgłosić

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

„Złota rączka dla seniora”. W Kutnie wystartował nowy program, sprawdź jak się zgłosić - Zdjęcie główne

W Kutnie działa program "Złota rączka dla seniora" | foto UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wymiana głowicy w baterii, naprawa kontaktu czy wymiana uszczelek w odpływie. Te i wiele innych drobnych napraw bezpłatnie wykona wykwalifikowany pracownik w ramach prowadzonego od początku stycznia w Kutnie pilotażowego programu „Złota Rączka dla seniora".

Reklama

Od początku funkcjonowania programu po pomoc zgłosiło się wielu seniorów. Jedną z korzystających z takiej usługi była pani Krystyna, u której trzeba było naprawić usterkę elektryczną oraz uszczelnić odpływ kuchennego zlewu.

- Bardzo dobrze, że jest taka złota rączka. To jest coś wspaniałego. Nie mam w Kutnie żadnej rodziny, najbliższych krewnych mam w Łodzi. W klatce też są już tylko same starsze osoby. Nie ma kto takiej naprawy przeprowadzić – podkreśla pani Krystyna.

W dotychczasowych przypadkach zleceń realizowanych w ramach programu „złota rączka" najczęściej chodziło głównie o wymianę uszczelek w odpływach, głowic w bateriach, uszczelek okiennych czy naprawę kontaktów elektrycznych. Naprawy przeprowadza wyspecjalizowany pracownik Samorządowej Spółdzielni Socjalnej.

Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w Centrum Seniora lub telefonicznie pod numerem telefonu 780 283 816.

O pomoc mogą wnioskować również pracownicy socjalni. Wszystkie sygnały od mieszkańców są weryfikowane. Kutnowska „Złota rączka" przeprowadza drobne naprawy, obowiązuje też kryterium wiekowe i dochodowe.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy