Żołnierze pokonali strażaków

Żołnierze pokonali strażaków - Zdjęcie główne

WydarzeniaDrużyna żołnierzy z 2 Bazy Materiałowo-Technicznej wygrała dzisiejszy mecz ze strażakami PSP 1:0 (0:0), który rozegrano na stadionie miejskim im. H. Reymana w Kutnie. Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Przechodni Dowódcy 2 BMT. Mecz odbył się z okazji 69. rocznicy Bitwy pod Kutnem. Drużyny powitali ks. Jan Dobrodziej z parafii p.w. Jana Chrziciela i ks. Jerzy Modzelewski, niedawno mianowany kapelanem strażaków diecezji łowickiej.

Mecz trwał 60 minut (2x30 min). Pierwsza połowa meczu była wyrównana i mimo starań, żaden z zespołów nie zdobył bramki. Dopiero po przerwie, już w 32. minucie jedynego gola dla wojskowych strzelił Krzysztof Wróblewski. W międzyczasie zaczął padać deszcz, co utrudniło rozgrywki. W dalszej części spotkania żołnierze wyraźnie przeważali na boisku. Dopiero pod koniec strażacy ofiarnie próbowali uratować sytuację, ale bez rezultatu. Po gwizdku końcowym odbyły się dodatkowo rzuty karne, w których także wygrali wojskowi z wynikiem 4:3.

W przerwie meczu ks. Jerzy Modzelewski przytoczył historię Bitwy pod Kutnem, natomiast komentujący spotkanie Jerzy Papiewski opowiedział anegdotę o mjr Henryku Reymanie, patronie stadionu, który brał udział w bitwie i dostał się do niewoli. Jednocześnie przeprowadzono pokaz sprzętu strażackiego.

"Strażacy-PSP": M. Filipiak, M. Dymowski, M. Wiśniewski, K. Orłowski, Ł. Rzetelski, A. Popielarczyk, D. Jarota, A. Pasternak, J. Staniszewski, M. Królikowski, M. Mordzak, G. Zakrzewski, P. Jaros, M. Górczyński.

"Żołnierze": S. Pawłowski, P. Wiśniewski, P. Dąbrowski, M. Wróblewski, R. Królikowski, M. Furmańczyk, W. Kopeć, K. Kurzawa, P. Pawlak, J. Smałek, M. majda, D. Olesiński, J. Pasiewicz, P. Krzemiński, K. Wróblewski, Z. Kołodziejski, J. Dzięgielewski, D. Łaziński.