Zwycięski horror w Ksawerowie !!!

Zwycięski horror w Ksawerowie !!! - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:4387]MKS Kutno po kolejnym ciężkim spotkaniu wygrał dziś 3:2 (0:1) w Ksawerowie z tamtejszym GKS-em.W pierwszej połowie spotkania optyczną przewagę mieli kutnianie, lecz to goście zdobyli pierwszą bramkę. W 15' po jednej z kontr gospodarzy, na strzał zza pola karnego zdecydował się Marcin Młynarczyk i piłka po jego uderzeniu zatrzepotała w okienku bramki strzeżonej przez Irka Kamińskiego."Emkaesiacy" zdenerwowani takim przebiegiem wydarzeń, zaatakowali większą liczbą graczy i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Sylwek Płacheta w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego, a strzał Michała Rosiaka bramkarz gospodarzy złapał na linii bramkowej.

Do końca pierwszej połowy piłkarze w anormalnych warunkach wzmagali się zporywistym wiatrem i walczyli o każdy centymetr zalanego wodą boiska.

W drugiej odsłonie spotkania MKS miał wyraźną przewagę i starał się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, jednak drugą bramkę zdobyli zawodnicy GKS-u. W 58' w kierunku bramki strzelił Rafał Sobański, piłka odbiła się jeszcze odTomka Kowalskiego i wpadła do siatki obok bezradnego Irka Kamińskiego.

Wydawało się, że "żółto-niebiescy" są w beznadziejnej sytuacji i nie zdołają wywieźć z Ksawerowa nawet 1 punktu. Na szczęście kutnianie pokazali "lwi pazur" i tak jak to było we wcześniejszych spotkaniach grali do końca i potrafili pogrążyć rywala w ostatnich minutach meczu.

W 80' dobrą wrzutkę Mariusza Jakubowskiego
na pole karne wykorzystał Paweł Ocetek i zdobył kontaktową bramkę. Minutę przed końcem nasz niesamowity obrońca pokonał bramkarza po raz drugi i "Miejscy" remisowali z GKS-em.

Jednak remis nie satysfakcjonował ani piłkarzy, ani trenerów i sprawy "w swoje nogi" wziął dżoker Pawła Ślęzaka, Łukasz Górczyński. W 93' popularny "Góra" zdobył bramkę na wagę 3 cennych punktów i chwilę potem utonął w objęciach kolegów.

Dzisiejsze zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżyło "żółto-niebieskich" do zdobycia tytułu MISTRZA JESIENI łódzkiej okręgówki. Po 14. kolejkach podopieczni Pawła Ślęzaka przewodzą w tabeli z 35 punktami wyprzedzając o 2 oczka Zawiszę Rzgów i o 6 Start Brzeziny.

" Cóż można powiedzieć po takim meczu. Chyba tylko tyle, że stanowimy zgrany kolektyw i potrafimy w ciężkich sytuacjach pozbierać się i walczyć do końca. To jednak co dzisiaj zrobili chłopaki na 10' przed końcem meczu to "rekord świata". To pokazuje, że byliśmy dobrze przygotowani fizycznie do tej rundy. Zawodnicy z Ksawerowa w końcówce meczu momentami nie mieli już siły wybić piłki, która raz po raz grzęzła w w błocie przed ich polem karnym, a my graliśmy na pełnych obrotach do końca. Chce oddać jednak honor zawodnikom z Ksawerowa, za niesamowitą determinację i wolę walki, postawili nam bardzo wysoko poprzeczką w dzisiejszym meczu." - powiedział po meczu trener Paweł Ślęzak

GKS Ksawerów - MKS Kutno 2 : 3 (1:0)
Młynarczyk (15', Sobański (58') - Ocetek (80' 89'), Górczyński (90+3')

Skład MKS-u : Kamiński - Ocetek, Piotrek Kudelski, T. Kowalski (Karczewski), Panek - Jakubowski, Jaśkiewicz (Górczyński), Grzegorek (Więcek), Rosiak - Płacheta, Kalupa (P. Michalski)