Zwycięstwo z Sokołem

Zwycięstwo z Sokołem - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:3531]MKS Kutno po niezłym meczu wygrał 4:1 (2:1) z IV-ligowym Sokołem Syguła Aleksandrów Łódzki. Bramki dla MKS-u zdobyli 2 Michał Rosiak (15' 76'), Marcin Panek (42') i Mariusz Jakubowski (89'). Dla Sokoła honorową bramkę zdobył Łukasz Sałuda (21')."Żółto-niebiescy" przystąpili do tego spotkania w osłabionym składzie, bez czterech podstawowych zawodników : Piotrka Kudelskiego, Rafała Więcka (praca), Pawła Ocetka oraz Tomka Kowalskiego (obaj w Gdyni na turnieju beach soccera). Goście również nie wystąpili w najsilniejszym składzie, ponieważ o 17:00 grają drugi sparing - z Ceramiką Paradyż, a rezerwy o 15:00 z LKS-em Rosanów.[img:3532] [img:3533] [img:3534]Galeria z dzisiejszego sparingu : tutaj

Mecz rozpoczął się od ataków gości, którzy już w 6' mogli zdobyć bramkę na 0:1, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Irek Kamiński sparując piłkę na słupek. Chwilę później równie gorąco było pod polem karnym Sokoła, ale Marek Kowalski w dogodnej sytuacji zbyt lekko podał do Michała Rosiaka.

Kolejne minuty to coraz większa przewaga MKS-u, który w 15' wyszedł na prowadzenie. Po ładnej akcji z Markiem Kowalskim, Michał Rosiak precyzyjnie strzela z narożnika pola karnego i mamy 1:0.

Radość "Miejskich" nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ w 21' do remisu doprowadzili piłkarze z Aleksandrowa. Nasi obrońcy za krótko wybijają piłkę po rzucie rożnym, a ta wraca na nasze pole karne i napastnik gości z 10 metrów kieruje piłkę do siatki.

Rozluźnieni kutnianie dopuszczają jeszcze do kilku groźnych strzałów na naszą bramkę i gdyby nie Irek Kamiński oraz dwa trafienia w poprzeczkę moglibyśmy przegrywać. Jak mówi znane powiedzenie "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i w 42' dobijając strzał Michała Rosiaka bramkę na 2:1 zdobył Marcin Panek.

W drugiej połowie na boisko weszli Piotrek Michalski, Łukasz Górczyński oraz Marcin Kaliński.

W 52' na pole karne gości bardzo dobrze piłkę wrzucał Marcin Kaliński, ale Łukasz Górczyński "szczupakiem" minął się z piłką. Chwilę później minimalnie przestrzelił Kamil Tomczak.

Kolejne minuty to "popis" sędziów, którzy nieudolnie sygnalizują masę pozycji spalonych dla obu drużyn. Słabe sędziowanie nie przeszkodziło jednak "Miejskim" do zdobycia 3 bramki.

Daleki wykop Mariusza Jaśkiewicza wykorzystał Michał Rosiak, który najpierw w ekwilibrystyczny sposób minął obrońcę gości, a później przelobował bramkarza zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.

Pięć minut przed końcem spotkania w pole karne wbiegł Marcin Kaliński i zostaje ewidentnie faulowany przez obrońcę Sokoła ... sędzia jednak nie widział przewinienia i każe grać dalej.

W 89' wynik spotkania na 4:1 ustalił Mariusz Jakubowski, który strzałem w samo okienko pokonał bramkarza przyjezdnych. Na pochwałę zasługuje Łukasz Górczyński, który zaliczył asystę przy tej bramce.

Skład MKS-u : Kamiński - Tomczak, Paweł Kudelski, Panek, Jaśkiewicz - Pilarski (46' Piotrek Michalski), Jakubowski, Burdak(46' Górczyński), Grzegorek - Rosiak, Marek Kowalski (46' Kaliński).