Reklama

Angielski online dla dorosłych — jak nauczyć się angielskiego w każdym wieku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Angielski online dla dorosłych — jak nauczyć się angielskiego w każdym wieku? - Zdjęcie główne

Angielski online dla dorosłych — jak nauczyć się angielskiego w każdym wieku?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle To nieprawda, że najlepszym czasem na skuteczną naukę języka angielskiego jest okres dzieciństwa. W rzeczywistości potrzebujesz 3 czynników, aby opanować sekrety każdego języka obcego – jest nimi motywacja, dobry plan i jeszcze lepszy nauczyciel. Wszystko to razem sprawia, że Twój cel staje się wreszcie możliwy do zrealizowania. Już teraz poznaj najlepsze metody, jak nauczyć się języka angielskiego w dorosłym wieku.

Język angielski online kontra stacjonarny – którą opcję wybrać?

Na początku zastanów się nad tym, jaką formę nauki chcesz wybrać. Dziś do wyboru masz 3 opcje. Możesz zdecydować się na samodzielną naukę, która jednak związana jest przy okazji również z największym chaosem i ryzykiem utraty motywacji.

Możesz też opanować język angielski przez Internet. Z łatwością znajdziesz zarówno lekcje na żywo, które odbywają się online, jak i narzędzia oraz aplikacje, dzięki którym możesz uczyć się angielskiego podczas jazdy pociągiem, w komunikacji miejskiej, na przerwie w pracy czy odpoczywając na kanapie. To zdecydowanie najwygodniejsza i najbardziej elastyczna forma nauki.

Alternatywą są też stacjonarne kursy i korepetycje z angielskiego. Od lat tę metodę wybiera wiele osób, które cenią sobie możliwość wyjścia z domu i poznania nowych osób. Do wyboru są lekcje indywidualne lub w mniejszych bądź też w większych grupach. Często przybierają taką samą formę jak kurs angielskiego online. Jednak wymagają poświęcenia większej ilości czasu na dojazd, a niekorzystna pogoda czy właśnie odległość do szkoły językowej często stają się wymówkami, aby nie kontynuować nauki języka angielskiego.

Zastanów się, dlaczego poprzednie próby nauki angielskiego się nie powiodły

Słomiany zapał to zdecydowanie najczęstsza przyczyna tego, że ciągle od nowa zaczynasz uczyć się języka, ale nigdy bez satysfakcjonujących rezultatów. To także Twój problem? Często wynika to przede wszystkim z faktu, że chcesz opanować zbyt duży materiał w krótkim czasie. Przez to też nauka nie sprawia Ci przyjemności i demotywujesz się, a ostatecznie przyswajanie nowych wyrażeń i słów Cię męczy.

Kolejnym częstym błędem jest zła organizacja. Dobrze wiesz, że wieczny problem z brakiem czasu jest problemem większości z nas. Jednak, gdy poświęcisz chwilkę na zaplanowanie nauki, najlepiej częściej niż raz w tygodniu, zwiększysz swoje szanse na sukces.

Angielski nauka online – skuteczne metody dla każdego

Chcesz znaleźć kurs angielskiego online, który będzie skuteczny i dostosowany do Twojego poziomu oraz ilości czasu wolnego? W takim razie poznaj kilka naszych porad na temat tego, jak uczyć się języka angielskiego w taki sposób, aby wreszcie się go nauczyć – raz, a porządnie.

Angielski kurs online dopasowany do Twojej wiedzy

Wybierz kurs języka angielskiego, który będzie naprawdę dopasowany do Twoich umiejętności. Nie ma sensu tracić czasu na powtarzanie materiału, który dobrze znasz lub też przeskakiwać kilku poziomów, bo może się okazać, że pewne braki wpłyną w przyszłości na tempo nauki. Dobre kursy online angielskiego oferują możliwość wypełnienia testu sprawdzającego poziom znajomości języka.

Tempo dopasowane do ilości wolnego czasu

Nie ustalaj, że będziesz uczyć się codziennie przez godzinę, bo są naprawdę niewielkie szanse na to, że w dłuższej perspektywie czasowej uda Ci się zrealizować ten plan. Zamiast tego zdecyduj się na naukę 2-4 razy w tygodniu po 15-30 minut. Pamiętaj, że najważniejsza jest regularność. W tym czasie musisz znaleźć chwilę zarówno na naukę nowych zagadnień, jak i na powtórkę.

Podejmij decyzję, czy masz czas na kurs stacjonarny, czy wolisz podejście bardziej elastyczne, czyli angielski online.

Kursy online angielski dopasowane do Twoich potrzeb

Znajdź cel, który sprawi, że nauka języka angielskiego stanie się dla Ciebie ważna i atrakcyjna. Być może planujesz za 6 miesięcy wyjechać na wakacje za granicę i chcesz wtedy komunikatywnie rozmawiać z lokalnymi mieszkańcami. A może też zamierzasz w ciągu najbliższych lat starać się o awans, a do tego już konieczna jest znajomość angielskiego na poziomie C1. Pamiętaj, że Rzymu od razu nie zbudowano, ale bez celu trudno będzie Ci wytrwać i znaleźć w sobie motywację do nauki angielskiego. Poza tym warto też dopasować słownictwo i wyrażenia do swoich potrzeb, np. skup się głównie na wyrażeniach związanych z podróżowaniem.

Niech nauka stanie się przyjemnością!

Wybierz takie miejsca i metody do nauki angielskiego przez Internet, które sprawią Ci frajdę. Oprócz kursu postaraj się oglądać filmy i seriale bez polskiego lektora, słuchaj muzyki i mów, mów, mów. Możesz rozmawiać z lektorem na żywo, ze znajomymi, a nawet po prostu mówić do siebie. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

Zabierz długopis i notes i realnie zaplanuj naukę na najbliższe miesiące. Dostosuj metodę nauki angielskiego do swoich możliwości i czasu. Przekonaj się, że lepiej poczekać na efekty dłużej, aby wreszcie zrobić widoczne kroki w kierunku swobodnej komunikacji w języku angielskim.

W przygotowaniu poradnika pomogła szkoła językowa Speak-Up, oferująca kursy języka angielskiego online dla dorosłych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE