Reklama

Samodzielna nauka języka angielskiego – czy warto?

Opublikowano: pon, 15 mar 2021 20:57
Autor:

Samodzielna nauka języka angielskiego – czy warto? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Za kurs języka angielskiego trzeba wyłożyć pewną kwotę pieniędzy. Niektórzy wolą więc uczyć się języka angielskiego samodzielnie. Czy zdobędzie się w ten sposób oczekiwane wyniki?

  1. Samodzielna nauka języka angielskiego
  2. Nauka języka angielskiego na zorganizowanym kursie
Samodzielna nauka języka angielskiego

Możemy próbować uczyć się samodzielnie języka obcego, pytanie z jakim skutkiem? Mając do wyboru naukę z książek, pomocy internetu niekoniecznie odpowiednio dobranych - szkoła językowa British Centre z jej kursami brzmi chyba lepiej. No ale przeanalizujmy wady i zalety samodzielnej nauki języka angielskiego. Do zalet z pewnością należałoby zaliczyć swobodne planowanie czasu nauki. To faktycznie plus, kiedy nie jesteśmy zobligowani czasem i uczymy się, kiedy chcemy i jak długo chcemy. Pytanie tylko, czy będziemy w stanie odpowiednio zorganizować czas i zmotywować się do nauki. Samodzielna nauka to także swobodny dobór materiałów szkoleniowych. Z jednej strony to zaleta, z drugiej trudno powiedzieć, czy wybierzemy odpowiednie materiały szkoleniowe. Wszak lektur w temacie uczenia się języka angielskiego jest wiele. Na pewno plusem jest oszczędność pieniędzy. Jeśli pójdzie nam nauka dobrze, wypada się jedynie cieszyć. Jeśli nie, w końcu wybierzemy kurs, tym samym płacąc podwójnie, bo już wcześniej zainwestowaliśmy w materiały szkoleniowe. Na pewno nauka samodzielna nie przynosi szybkich wyników, robimy wolniejsze postępy, a czasem stoimy w miejscu będąc nieco zagubionym w dużych ilościach informacji. Reasumując – chcąc się uczyć samodzielnie musimy mieć w sobie dużo wytrwałości i samozaparcia. Na pewno jest to możliwe, ale nie dla wszystkich.

Nauka języka angielskiego na zorganizowanym kursie

Nauka języka angielskiego na zorganizowanym kursie to zupełnie inne rozwiązanie. Wyniki uczestników takich kursów mówią za siebie, łatwiej udaje im się zdawać egzamin na certyfikat angielskiego B2. Tego typu poziom w zupełności wystarcza na komunikowanie się w stopniu wystarczającym w pracy, na stanowiskach menedżerskich, gdzie z łatwością poradzimy sobie na komunikację drogą e-mailową, jak i swobodną rozmowę telefoniczną. Kurs, który możemy wykupić w Szkole Języków Obcych British Centre jest przeliczalny na pieniądze, ale z pewnością warto w siebie zainwestować. Czas poświęcony na naukę możemy łatwo zaplanować, ponieważ zajęcia odbywają się w dogodnych terminach, a mając przez czas kursu do dyspozycji lektorów, korygujemy błędy językowe, poznajemy ważne terminy oraz gramatykę i pisownię angielską. Uczymy się łatwiej i przyjemniej, jest ktoś, kto nas motywuje, choćby poprzez pochwałę efektów nauki.

Wybór ma każdy z nas, nikt nas nie przymusza do nauki samodzielnej lub wykupienia kursu językowego. Warto jednak przemyśleć skorzystanie z możliwości kursu języka angielskiego. Dzięki temu nie zmarnujemy czasu, a efekty nauki przełożyć się mogą w przyszłości na lepszą pracę, z wyższymi zarobkami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE