Najczęstsze narzędzia w rękach hakerów
Specjaliści z zakresu bezpieczeństwa w IT określają następujące typy ataków, które najczęściej są wykorzystywane przez hakerów:
- Malware, czyli programy mogące kopiować dane z dysków twardych komputerów i wysyłać je poza wewnętrzny system firmy,
- Phishing, polegający na podszywaniu się pod zaufanych odbiorców (najczęściej w toku korespondencji służbowej),
- MitM (Man-in-the-Middle), czyli przechwytywanie danych wymienianych pomiędzy urządzeniami,
- DDoS (Distributed Denial-of-Service), polegający na zbiorowym atakowaniu określonego serwera sieciowego za pomocą wysyłania fikcyjnych żądań skorzystania z konkretnej usługi lub wyświetlenia określonej strony. Prowadzi to do przeciążenia serwera.
Najlepszą metodą na zabezpieczenie się przed powyższymi zagrożeniami w firmie jest skorzystanie z konsultingu IT. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem http://crowe.com/pl/services/uslugi-it/testy-penetracyjne.
Metodologia konsultingu IT dla firm
Konsulting IT jest wieloetapową i kompleksową usługą znajdowania luk w systemach teleinformatycznych, zamykania ich, a także wdrażania sprawdzonych rozwiązań w postaci systemów CRM, BI, ECM lub ERP. Rozpoczynany jest od audytu, w czasie którego sprawdzane są potrzeby i stan bezpieczeństwa sieciowego firmy, a kolejne jego etapy obejmują m.in. optymalizację istniejących systemów oraz weryfikację podjętych kroków. Szczegóły tego zagadnienia można znaleźć na stronie https://www.crowe.com/pl.
Zwiększenie bezpieczeństwa to zwiększenie zysków
Wewnętrzna integralność firmowych systemów teleinformatycznych oraz ich odporność na ataki to jeden z kluczowych aspektów odpowiedzialnego prowadzenia firmy. Nie warto go zaniedbywać, ponieważ straty będące skutkiem jednego ataku mogą wielokrotnie przewyższyć nakłady finansowe na konsulting IT. Internet stał się poniekąd synonimem współczesności — w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej należy traktować go w odpowiedzialny sposób.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.