Reklama

Bezpieczeństwo a struktury teleinformatyczne

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczeństwo a struktury teleinformatyczne - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Internet i powszechna łączność to niewątpliwe dobrodziejstwa gwałtownego rozwoju technologicznego ostatnich lat. Niestety, poza jego pozytywnymi aspektami, trzeba pamiętać także o negatywnych — te dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa w sieci. Kradzież danych osób fizycznych jest popularną aktywnością hakerów. Jednak wycieki dokumentów i informacji z firm stanowią nie mniejsze zagrożenie, ponieważ narażają na niebezpieczeństwo i straty duże grupy ludzi. Jak się przed tym uchronić?

Najczęstsze narzędzia w rękach hakerów

Specjaliści z zakresu bezpieczeństwa w IT określają następujące typy ataków, które najczęściej są wykorzystywane przez hakerów:

  • Malware, czyli programy mogące kopiować dane z dysków twardych komputerów i wysyłać je poza wewnętrzny system firmy,
  • Phishing, polegający na podszywaniu się pod zaufanych odbiorców (najczęściej w toku korespondencji służbowej),
  • MitM (Man-in-the-Middle), czyli przechwytywanie danych wymienianych pomiędzy urządzeniami,
  • DDoS (Distributed Denial-of-Service), polegający na zbiorowym atakowaniu określonego serwera sieciowego za pomocą wysyłania fikcyjnych żądań skorzystania z konkretnej usługi lub wyświetlenia określonej strony. Prowadzi to do przeciążenia serwera.

Najlepszą metodą na zabezpieczenie się przed powyższymi zagrożeniami w firmie jest skorzystanie z konsultingu IT. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem http://crowe.com/pl/services/uslugi-it/testy-penetracyjne.

Metodologia konsultingu IT dla firm

Konsulting IT jest wieloetapową i kompleksową usługą znajdowania luk w systemach teleinformatycznych, zamykania ich, a także wdrażania sprawdzonych rozwiązań w postaci systemów CRM, BI, ECM lub ERP. Rozpoczynany jest od audytu, w czasie którego sprawdzane są potrzeby i stan bezpieczeństwa sieciowego firmy, a kolejne jego etapy obejmują m.in. optymalizację istniejących systemów oraz weryfikację podjętych kroków. Szczegóły tego zagadnienia można znaleźć na stronie https://www.crowe.com/pl.

Zwiększenie bezpieczeństwa to zwiększenie zysków

Wewnętrzna integralność firmowych systemów teleinformatycznych oraz ich odporność na ataki to jeden z kluczowych aspektów odpowiedzialnego prowadzenia firmy. Nie warto go zaniedbywać, ponieważ straty będące skutkiem jednego ataku mogą wielokrotnie przewyższyć nakłady finansowe na konsulting IT. Internet stał się poniekąd synonimem współczesności — w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej należy traktować go w odpowiedzialny sposób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy