Kryptowaluty jako cyfrowa waluta od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak w ostatnich latach ich popularność znacznie wzrosła i nie brakuje ludzi, którzy chętnie inwestują w alternatywę dla pieniądza realnego. Rozwój rynku wpłynął zatem na pojawienie się nie tylko nowych narzędzi, które znacznie ułatwiają handel. Pojawiły się również liczne firmy i instytucje, które pomagają inwestorom pomnażać kapitał z pomocą kryptowalut.
Broker - kim jest?
To firma, instytucja, która pomaga, doradza i często instruuje inwestora o możliwościach inwestycyjnych. Dobry broker kryptowaluty pomnaża majątek, pośredniczy w handlu i proponuje najlepsze rozwiązania, aby odnieść sukces na rynku. Bitcoin jest kryptowalutą, która jako pierwsza pojawiła się na rynku monet wirtualnych. Dlatego brokerzy najczęściej obsługują właśnie ten rynek. Oczywiście nie brakuje innych walut, jak Etherum, Ripple, Litecoin, jednak większość brokerów wykorzystuje instrumenty CFD oparte o Bitcoin.
Jak znaleźć najlepszego brokera?
Podstawą udanej transakcji jest oczywiście zysk. Aby go osiągnąć niezbędna jest nie tylko wiedza o obrocie kryptowalutami. Istotne jest również bezpieczeństwo transakcji. Dlatego podczas wyboru brokera należy być czujnym, by nie tylko nie stracić funduszy, ale również nie popaść w problemy finansowe.Poszukując idealnego brokera należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Z pewnością istotna jest renoma firmy oraz jej oficjalny profil. Warto zatem sprawdzić wszystkie istotne informacje, w tym adres i regulacje prawne. Nie mniej istotne są również prowizje i opłaty. Dobry broker oferuje demo swojej platformy do przetestowania, a prowizje są jawne i jasno określone. Oto co warto przeanalizować?
- Firma powinna istnieć oficjalnie i realnie na rynku. Posiadać adres i wszystkie niezbędne licencje.
- Dobry broker oferuje zróżnicowane kryptowaluty do handlu. Pozwala to na większą swobodę i większe możliwości.
- Sprawdzony broker oferuje darmowe demo do przetestowania. Nie brakuje również instrukcji, szkoleń i narzędzi pomocnych w handlu kryptowalutą.
- Wysoki minimalny depozyt to sygnał ostrzegawczy. Zazwyczaj na początek wystarczą niewielkie środki.
- Prowizje i opłaty muszą być jawne i nie za wysokie. Broker oczywiście musi zarabiać, jednak to klient jest tutaj inwestorem.
- Transakcje powinny być realizowane szybko i bez zbędnych formalności. W dobie tak rozwiniętej technologii nie stanowi to najmniejszego problemu.
- Dobry broker ponadto oferuje wsparcie merytoryczne i techniczne w różnych językach.
Brokerzy kryptowalut - rankingi
Dobrym sposobem na podjęcie właściwej decyzji jest śledzenie wszelkich rankingów, co poniekąd świadczy również o popularności danej instytucji. Oczywiście część z tych ofert to posty sponsorowane przez firmę, jednak warto prześledzić i zorientować się, co dany broker oferuje. Można również sprawdzić opinie w Internecie oraz recenzje na forach internetowych. Można rozeznać się wśród osób, które obeznane są w temacie i posiadają już doświadczenie w obrocie kryptowalutą. Na stronie e-kursy-walut.pl/brokerzy-kryptowalut/ znajdziemy ranking i opis najlepszych brokerów kryptowalut.
Rodzaje brokerów kryptowalut
Nadal rynkiem, który wyjątkowo upodobali sobie brokerzy jest Wielka Brytania. To właśnie tam działają aktywnie dwie podstawowe grupy. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, jednak zarówno jedna i druga forma cieszą się dużą popularnością.
1. Własna kryptowaluta
To bezpośrednio wiąże się z inwestowaniem w Bitcoina. Inwestor otrzymuje część własnej waluty i przechowuje je w prywatnym portfelu.
2. Inwestowanie z brokerem CFD
Działania inwestora ograniczają się głównie do spekulacji, w którą stronę zmieni się rynek danej waluty. Nie posiada on jednak własnej wirtualnej monety.
Jak zapłacić za kryptowalutę?
Kiedy rynek kryptowalut jeszcze raczkował, trudno było za wirtualną monetę zapłacić realnym odpowiednikiem. W tym czasie branża bardzo się rozwinęła i dziś warta jest krocie. Stąd zmieniły się również wymogi co do płatności i dziś większość brokerów oferuje standardowe metody płatności, w tym: Visa, MasterCard, PayPal, przelewy bankowe.
Niezbędne opłaty
Broker oczywiście też musi zarabiać. Dlatego należy liczyć się z szeregiem opłat. Zazwyczaj różnią się one w zależności od instytucji. Najczęściej to opłaty za wpłaty i wypłaty, prowizje za transakcje i spready. Warto również na samym początku upewnić się co wysokości opłat.Kryptowaluty to rynek z potencjałem. Ciągły rozwój i szukanie alternatywy dla tradycyjnej waluty wpływa na wzrost zainteresowania nie tylko Bitcoinem. Broker kryptowaluty pozwala na bezpieczne transakcje, a początkujących wprowadza krok po kroku w świat wirtualnej i alternatywnej monety.