Co to jest legalizacja wag?
Jako najpopularniejsze pytanie bez większego problemu można uznać „co to jest legalizacja wag?”. Jest to niezwykle prosty proces, podczas którego specjalista dokładnie sprawdza, czy nasze urządzenie wykonuje pomiary w sposób zgodny z zamontowaną tabliczką znamionową. Jeżeli obliczenia mieszczą się w granicy błędu, to wówczas uważa się, że legalizacja została zakończona pomyślnie. Sięganie po usługę tego typu jest wymagane, jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą wykorzystującą wagi do sprawdzania ciężaru sprzedawanych przez nas towarów. Niezwykle ważna jest systematyczność, ponieważ legalizacja ma swoją ważność, która przed rokiem 2019 wynosiła 3 lata. Jeżeli kontrola namierzy sprzęt, który nie posiada certyfikatu, to wówczas jesteśmy narażeni na poważne kary pieniężne, a w najpoważniejszych przypadkach – odpowiedzialność karną.
Jak często legalizować wagi?
Przepisy dotyczące legalizacji wag uległy znacznej zmianie. Przed rokiem 2019 ważność certyfikatu wynosiła 3 lata. W kwietniu 2019 roku zdecydowano, że ważność legalizacji będzie trwała 25 miesięcy. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, prowadząc działalność gospodarczą korzystającą w głównej mierze z urządzeń do sprawdzania ciężaru, musimy zadbać o obecność aktualnego certyfikatu. Jeżeli Twoja firma poszukuje fachowców, którzy dokonają dokładnego sprawdzenia Twoich sprzętów, to powinieneś zapoznać się ze stroną aplok.pl. W ich ofercie odnajdziesz bogaty wybór usług oscylujących wokół dedykowanych systemów informatycznych, ale i nie tylko! Możemy Ci zapewnić, że współpraca z nimi to przede wszystkim profesjonalizm oraz ogromna dbałość o szczegóły. Jeżeli nurtują Cię jakiekolwiek pytania, to zachęcamy do skontaktowania się z ich fachową obsługą klienta, która rozwieje wszystkie możliwe wątpliwości. Niech legalizacja wag przestanie być problemem!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.