Reklama

Jak zostać testerem oprogramowania? Garść cennych porad.

Opublikowano:
Autor:

Jak zostać testerem oprogramowania? Garść cennych porad. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Wiele osób zastanawia się nad zmianą profesji i rozpoczęciem kariery w branży IT. Kuszą przede wszystkim wysokie zarobki, duże zapotrzebowanie na pracowników przez zachodnie korporacje z filiami w dużych polskich miastach oraz perspektywy rozwoju w dobrze rokującej na przyszłość branży. Jedni wybierają drogę nauki programowania, z kolei inni mogą spróbować swych sił jako testerzy oprogramowania. Z czym się to wiąże? Zapraszamy do lektury!

  1. Tester oprogramowania - kto to taki?
  2. Jak zostać testerem oprogramowania?
  3. O czym musisz wiedzieć chcąc pracować jako tester?
Aby zostać testerem oprogramowania nie trzeba mieć skończonych studiów informatycznych ani doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Wystarczy podstawa jednego z języków programowania, np. SQL lub Java. Warto zatem przysiąść na jakiś czas do nauki danego języka, gdyż jest to bardzo ważne w procesie rekrutacji. Zacznijmy jednak od początku.

Tester oprogramowania - kto to taki?

Tester oprogramowania to stosunkowo nowy zawód, więc nie dziwne, że wiele osób nie wie na czym to polega. Najogólniej mówiąc, jest to osoba, która sprawdza czy dane oprogramowanie lub system działa prawidłowo. Aby tego dokonać, tester oprogramowania przeprowadza różnego rodzaju testy wykrywające błędy, a następnie zgłasza te błędy deweloperom - osobom odpowiedzialnym za pisanie kodu programowania. Testowanie jest bardzo ważne, gdyż często programista nie jest w stanie przewidzieć gdzie w kodzie pojawi się błąd.

Jak zostać testerem oprogramowania?

Jak zostać testerem oprogramowania? Można na przykład zapoznać się z informacjami zawartymi na tej stronie: https://kodilla.com/pl/blog/jak-zostac-testerem-oprogramowania Warto pamiętać, że aby zostać testerem, bardziej ważne od doświadczenia czy wykształcenia jest chęć do nauki oraz gotowość do nowych wyzwań w zupełnie innej niż dotychczas branży. Przydatne cechy to dokładność i skrupulatność. Ważna jest też umiejętność pracy w zespole, gdyż tester ma kontakt z programistami, a czasem nawet bezpośrednio z klientami.

O czym musisz wiedzieć chcąc pracować jako tester?

Wejdź na stronę: https://kodilla.com/pl/blog/tester-oprogramowania-16-pytan-ktore-musisz-znac i dowiedz się o czym musisz wiedzieć, jeśli chcesz rozpocząć swoją karierę zawodową jako tester oprogramowania. Firmy takie jak kodilla.com (oraz wiele innych na rynku) profesjonalnie zajmują się szkoleniem kandydatów na testerów oprogramowania lub programistów. Nauka po godzinach w domu oraz profesjonalny kurs oraz dużo samozaparcia może skutkować w niedalekiej przyszłości zdobyciem prestiżowej i dobrze płatnej pracy w perspektywistycznej branży.

Powodzenia!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE