Reklama

Kurier w sobotę – jaka firma podejmie się zadania i dostarczy przesyłkę?

Opublikowano:
Autor:

Kurier w sobotę – jaka firma podejmie się zadania i dostarczy przesyłkę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wymagania związane z pracą firm kurierskich rosną i klienci chcą skutecznego doręczenia również w weekend. Czy i jaki kurier w sobotę odbierze ale też doręczy zaadresowaną przez nas przesyłkę?

Usługa „kurier w sobotę”, związana z odbiorem przesyłki w weekend nie jest już niczym nowym i coraz więcej przedsiębiorstw kurierskich decyduje się na jej uruchomienie. A jak jest w przypadku dostarczenia takich paczek? Czy możemy np. określić moment gdy kurier doręczy przesyłkę pod drzwi adresata?

Czy kurier w sobotę może dostarczyć przesyłkę o konkretnej godzinie?

Dostarczenie przesyłki o konkretnej godzinie w sobotę ma sens w kilku przypadkach. Wyobraźmy sobie, że chcemy nadać urodzinową paczkę, która trafić ma w ręce adresata w momencie imprezy-niespodzianki. Czy możemy więc określić, że kurier doręczy prezent (nadany np. w poniedziałek czy wtorek) właśnie w sobotę o godzinie 13:00?

Tak, ale za zamówieniem dodatkowej usługi doręczenia terminowego. W takiej sytuacji zamów kuriera wyłącznie w oparciu o ten wariant. Jeżeli przesyłka ma być dostarczona w dzień powszedni o określonej godzinie, to musimy zaznaczyć odpowiednią opcję przy zamówieniu usługi. Pozostawianie zarysu godziny w uwagach (pisząc np. proszę doręczyć paczkę o 12:00) będzie wyłącznie sugestią dla kuriera, a nie zobowiązującą kwestią. Usługę doręczenia na konkretną godzinę ma większość kurierów w Polsce.

Który kurier doręczy przesyłkę w sobotę?

Tu musimy przejrzeć dokładną ofertę kurierów. Usługę doręczenia w sobotę świadczą między innymi takie firmy jak UPS, DHL czy GLS. Każdy z kurierów ma osobne warunki takiego konkretnego doręczenia.

W przypadku UPS możemy określić godzinę dostarczenia takiej paczki, jednak kurier zastrzega, że nie zawsze może być ona zgodna z rzeczywistością. Wszystko zależy bowiem np. od czynników zewnętrznych. W przypadku GLS kurier umożliwia dwie opcje – doręczenia do godziny 10:00 lub do 12:00. To zawęża czas dostarczenia przesyłek i daje większą szansę na trafienie w czas trwania imprezy urodzinowej lub innego wydarzenia.

DHL nie ogranicza natomiast godzin dostarczenia przesyłek (możemy tu wybrać interesującą nas porę), jednak nie pozwala na sobotnie dostarczenie paczek ważących więcej niż 30 kilogramów (lub wielu paczek, których łączna waga przekracza 300 kilogramów).

Należy pamiętać o odbiorze

Na koniec pamiętajmy, że kurier w sobotę to nie tylko dostarczenie ale też odbiór przesyłki w sobotę. Jeżeli jest to dla nas wygodne (np. tylko wtedy jesteśmy w domu), możemy wskazać kurierowi, żeby właśnie w ten dzień przyjechał do nas po paczki. Takie usługi świadczy np. kurier InPost.

Jak widać, firmy kurierskie coraz bardziej odpowiadają na zapotrzebowanie swoich klientów. Możemy liczyć na to, że nasza paczka zostanie zarówno punktualnie odebrana jak i dostarczona o konkretnej porze. To zwiększa wygodę i sprawia, że korzystanie z usług kurierskich jeszcze bardziej się opłaca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy