Reklama

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spawarki?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spawarki? - Zdjęcie główne

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spawarki?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Spawanie z pozoru wydaje się trudne i niebezpieczne. W rzeczywistości jednak wystarczy tylko nieco wprawy, by sprawnie posługiwać się spawarką i poszerzyć zakres możliwości majsterkowania czy reperowania metalowych elementów. Oprócz umiejętności warunkiem udanej pracy jest jednak także wybór odpowiedniego urządzenia. Nie zawsze bowiem najlepiej sprawdzają się najdroższe urządzenia. W przypadku spawarki do domowego użytku trzeba zwrócić uwagę na kilka innych funkcji i parametrów.

Jaką metodą spawa urządzenie?

To najważniejsze pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed zakupem spawarki. Urządzenia dostępne na rynku dzielą się na trzy podstawowe grupy. W przypadku zakupu pierwszej spawarki warto postawić na model MMA. To tryb spawania za pomocą elektrody, który jest najprostszy i najbardziej uniwersalny.

Najwięcej spawarek dostępnych na rynku to jednak tak zwane migomaty. Operują właściwie dwoma metodami spawania, określanymi jednak zwykle zbiorczo terminem MIG/MAG. Takie spawarki potrzebują do pracy butli z gazem, pozwalają jednak na znacznie szybsze spawanie.

Ostatnia z podstawowych technik spawania to TIG. Urządzeń wyspecjalizowanych w tej technice nie warto wybierać na początek przygody ze spawaniem. To maszyny przeznaczone raczej dla tych, którzy mają już choć trochę doświadczenia. Praca takim urządzeniem bywa żmudna, za to niezwykle precyzyjna. Wszystkie trzy wymienione rodzaje urządzeń znajdziesz na https://sklep.powermat.pl/.

Jakie dodatkowe funkcje posiada spawarka?

Choć termin “funkcja dodatkowa” brzmi jak coś “ekstra”, co niekoniecznie przydaje się na co dzień, takie funkcjonalności wcale nie są rozwiązaniami klasy premium. Wręcz przeciwnie - będą sporym ułatwieniem dla mało zaawansowanych użytkowników.

Najważniejsza jest funkcja Anti-Stick. Dzięki niej unikniemy sytuacji, w którym elektroda przyczepi się do spawanego materiału. W takim przypadku urządzenie automatycznie zmieni napięcie i będziemy mogli kontynuować pracę.

Poza tym warto wybierać spawarkę z funkcją Hot Start. Dzięki niej można szybko rozpalić elektrodę do odpowiedniej temperatury i błyskawicznie rozpocząć pracę. Przydatna z pewnością będzie również funkcja VRD. Jest związana z redukcją napięcia - odłącza je tuż po zakończeniu spawania. To duże ułatwienie, a zarazem gwarancja bezpieczeństwa. Spawarki z takimi rozwiązaniami czekają na Ciebie na https://sklep.powermat.pl/category/spawarki-i-osprzet.

Jaki osprzęt znajduje się w zestawie ze spawarką?

Bez względu na to, jaki model spawarki wybierzemy, sama stacja produkująca napięcie nie wystarczy. Do pracy potrzebny będzie również szereg akcesoriów. To elektrody, przewody spawalnicze, uchwyt masowy czy też - w przypadku migomatów - rolka na drut spawalniczy.

Niektóre spawarki są dostępne z kompletem wyposażenia. Warto szukać właśnie takich modeli, w przeciwnym razie trzeba będzie sporo zainwestować w akcesoria. Dodatkowo potrzebne będą środki bezpieczeństwa, takie jak maska spawalnicza. Najkorzystniej więc minimalizować koszty już na starcie i szukać kompleksowych rozwiązań.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE