Reklama

Odtrucie alkoholowe ‒ skąd wynika popularność tej usługi?

Opublikowano:
Autor:

Odtrucie alkoholowe ‒ skąd wynika popularność tej usługi? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Należy jasno podkreślić, że alkoholizm jest chorobą. Tym samym, tak jak każde inne zaburzenie, daje on pewne objawy podlegające diagnostyce, dzięki czemu można podejmować próby jego leczenia.

Nieleczony prowadzi do rozwoju zmian chorobowych, pogłębienia się problemu, co skutecznie dewastuje zdrowie fizyczne, psychiczne, a także niesie szereg konsekwencji zaburzając sferę emocjonalną, społeczną, duchową, ekonomiczną i zawodową. Bardzo często alkoholicy pozostawieni bez pomocy i leczenia odwykowego umierają z powodu silnie rozwiniętego alkoholizmu i jego skutków. Na szczęście współcześnie znane są środki mające na celu zapobiegać takiej sytuacji, skutecznie umożliwiając trwałą abstynencję. Jest to jednak proces trudny i długotrwały, jednak dający nadzieję. Warto podjąć to wyzwanie. Przykładem jednym z takich działań, od którego warto rozpocząć jest odtrucie alkoholowe.

Odtrucie alkoholowe  ‒ pomoc w łagodzeniu skutków spożycia alkoholu

Procedura odtruwania alkoholowego znana jest od wielu lat. Jeszcze kilkanaście lat temu wykorzystywana była jedyne na oddziałach szpitalnych lub w klinikach leczenia uzależnień. Od kilku lat można obserwować wzrost jej dostępności, dzięki czemu w obecnej chwili można przejść odtrucie np. w prywatnych gabinetach, równie z wysoką skutecznością i bezpieczeństwem procedury pod opieką lekarza.

Ten typ zabiegu poleca się tym osobom, które chcą zminimalizować negatywne skutki swojej nadmiernej konsumpcji napojów alkoholowych. Tym samym usługa jest dostępna zarówno w mniej poważnych stanach, kiedy dana osoba po prostu przesadziła np. podczas imprezy i doznała kaca, jak i u osób, które borykają się z silnym zatruciem alkoholowym, dzięki czemu zmniejsza się złe samopoczucie, a także ryzyko wystąpienia powikłań poalkoholowych. Odtrucie alkoholowe jest też dobrym rozwiązaniem na przerwanie ciągów alkoholowych, a także na poradzenie sobie z fizycznymi objawami uzależnienia, np. głodem alkoholowym, ponieważ skutecznie pomaga zapobiegać rozwojowi alkoholowego zespołu odstawiennego (AZA), dotykającego osoby wykazujące cechy uzależnienia od tej formy używki. Za pomocą odtrucia alkoholowego Pacjent ma przywracaną gospodarkę metaboliczną, dzięki czemu nabiera sił do dalszych działań terapeutycznych.

W obecnej chwili, odtruwanie alkoholowe traktowane jest jako najbardziej popularny i najskuteczniejszy sposób niwelowania skutków kaca. W ciągu jednej godziny można usunąć wszelkie objawy tzw. syndromu dnia poprzedniego. Tym samym nie trzeba męczyć się całymi godzinami, stosując mniej lub bardziej skuteczne domowe sposoby na odzyskanie dobrej kondycji psychofizycznej. Co ciekawe, coraz więcej ludzi młodych korzysta z tej formy pomocy, przez co jest to procedura znana ludziom w każdym wieku, nie tylko wśród osób dojrzałych. 

Na czym polega procedura odtrucia alkoholowego?

Procedura odtrucia alkoholowego polega na podaniu Pacjentowi wlewu dożylnego z indywidualnie dobraną pod potrzeby danej osoby mieszanką zawierającą w składzie składniki odżywcze, elektrolity, witaminy, antyoksydanty i minerały. Przykładowo, pojedyncza kroplówka może zawierać witaminy z grupy B, witaminę C, ornitynę, koenzym Q10, a także – o ile zachodzi taka potrzeba, lekarz może zadecydować o podaniu leków nasennych, uspokajających i antydepresyjnych. W ten sposób odpowiednio dobrane leki maksymalnie niwelują nieprzyjemne objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Ze względu na fakt, iż podana mieszanka ma formę kroplówki, wszelkie substancje trafiają od razu do krwioobiegu, omijając układ trawienny i proces wchłaniania w jelitach, co ma miejsce w przypadku doustnych suplementów na kaca. Tym samym proces odtruwania charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkim tempem poprawy samopoczucia właśnie ze względu na niemalże całkowitą biodostępność. Preparaty o maksymalnym stężeniu docierają prosto do każdej komórki w ludzkim ciele.

Warto podkreślić, że profesjonalnie przeprowadzone odtruwanie alkoholowe jest całkowicie bezpieczne. Odbywa się ono pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, który stale monitoruje stan Pacjenta. Dzięki temu precyzyjnie dobierany jest skład wlewu, a także dawka podawanych w nim preparatów. Dodatkowo lekarz jest w stanie przewidzieć ewentualne komplikacje, takie jak np. interakcja z przyjmowanymi na stałe przez Pacjenta lekami – a to wszystko w sterylnych warunkach, z zachowaniem najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa.

Postaw na profesjonalne odtrucie alkoholowe

Masz kaca i chcesz się go szybko pozbyć? Nic trudnego! https://odtruwaniewarszawa.pl/ ma w ofercie odtruwanie alkoholowe w Warszawie i w innych miejscowościach. Dużym atutem tego gabinetu jest to, iż wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Pacjentów wprowadzono możliwość skorzystania z tej procedury medycznej w zaciszu własnego miejsca zamieszkania. Wystarczy jeden telefon, a lekarz zjawi się pod wskazanym adresem w mniej niż godzinę. Oferta gabinetu dostępna jest całodobowo siedem dni w tygodniu – w trosce o osoby, którym dobra zabawa na imprezie wymknęła się spod kontroli. Tym samym ból głowy, mdłości, ból brzucha przestaje być przeszkodą w realizowaniu zaplanowanych aktywności w ciągu dnia. Odtrucie alkoholowe to idealne rozwiązanie na szybką wygraną z kacem!

Domowe odtrucie alkoholowe generuje jednak konieczność przebywania chociaż jednego dorosłego członka rodziny lub bliskiego znajomego Pacjenta w domu podczas przeprowadzania odtrucia. Pacjent nie może zostać bez opieki, ponieważ normalną reakcją organizmu na wlew jest senność, zdezorientowanie i zaburzenia równowagi.

Czy szybkie odtruwanie jest bezpieczne?

Procedura odtruwania alkoholowego jest całkowicie bezpieczna. Przede wszystkim Pacjent ma zagwarantowaną opiekę medyczną ze stałym monitorowaniem jego stanu. Na bieżąco dobiera się potrzebne dawki leków, a także ilość kroplówek. Kiedy zabieg się kończy, lekarz po raz kolejny bada Pacjenta. Jeśli wszystko jest dobrze, zapisuje mu leki mające na celu pomóc mu uniknąć chęci napicia się alkoholu w następnych dniach. Większość osób przechodzi odtrucie bez komplikacji i problemów, ciesząc się pokonanym ciągiem alkoholowym. Należy jednak podkreślić, że alkoholizm, jako choroba, w dalszym ciągu dotyczy danej osoby. Tym bardziej, że samo podanie kroplówek nie jest tym samym, co detoksykacja organizmu. Kryteria przyjęte przez NFZ określają, że detoks powinien trwać minimum 70-10 dni, jednak jego finalny czas zależny jest od indywidualnych uwarunkowań danej osoby, jak np. zaawansowanie choroby alkoholowej, poziomu zatrucia organizmu, ilość toksyn, a także ogólna kondycja i zdrowie psychofizyczne.

Zespół abstynencyjny – co należy o nim wiedzieć?

Osoby nadużywające napojów alkoholowych w sposób stały i długotrwały wykazują zmiany w poziomie procesów metabolicznych. Tym samym, w momencie kiedy nagłe i gwałtownie decydują się na odstawienie alkoholu, ich organizm zaczyna domagać się substancji, do której został przyzwyczajony. Pojawiają się nieprzyjemne objawy, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Na początku taka osoba odczuwa bóle mięśniowe, pulsowanie w głowie, a także konsekwencje natury somatycznej, jak nudności, biegunka i wymioty. Następnie pojawiają się symptomy psychiczne, jak: rozdrażnienie, napady lękowe, omamy (majaczenie alkoholowe), zaburzenia snu, napady złości i agresji.

Co po odtruciu?

Samo przejście odtruwania nie oznacza wyjście z uzależnienia alkoholowego. Jest to zabieg, który ma na celu wzmocnienie organizmu, złagodzenie skutków odstawienia alkoholu, a także pozwala przygotować się Pacjentowi do dalszych działań odwykowych, psychoterapeutycznych i innych form leczenia. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest szybkie skorzystanie z terapii, ponieważ tylko dzięki niej można na nowo nauczyć się życia bez napojów procentowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy