Reklama

Odtruwanie alkoholowe jako pierwszy krok w działaniach antyalkoholowych

Opublikowano:
Autor:

Odtruwanie alkoholowe jako pierwszy krok w działaniach antyalkoholowych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Witaminy i minerały w kroplówce pomagające przerwać kaca, zatrucie lub ciąg alkoholowy. Odtruwanie - pierwszy krok w przezwyciężaniu alkoholizmu

Wakacje są okresem w ciągu roku, który szczególnie niekorzystnie wpływa na poziom trzeźwości ludzi. Jest to moment odpoczynku, beztroskiej zabawy, podróży, wzmożonych spotkań towarzyskich, a przede wszystkim – momentem upragnionego urlopu i naładowania baterii na dalszy czas. Z tego powodu tak wiele przypadków osób nietrzeźwych można spotkać w miejscach publicznych, którzy z dużym prawdopodobieństwem, następnego dnia będą czuć się fatalnie, odczuwając skutki kaca lub silnego zatrucia alkoholowego. Na szczęście współcześnie można temu przeciwdziałać stosując odtruwanie alkoholowe. 

Na czym polega odtruwanie alkoholowe i w jakim celu się je stosuje?

Odtrucie alkoholowe Katowice jest procedurą medyczną, którą włącza się w momencie, kiedy Pacjent jest nietrzeźwy lub w czasie trzeźwienia, chcąc zniwelować nieprzyjemne objawy kaca, zatrucia alkoholowego, alkoholowego zespołu abstynencyjnego lub przerwać ciąg alkoholowy.

Wycieńczony działaniem alkoholu organizm jest odwodniony, ma braki witaminowe, soli mineralnych, a także niski poziom elektrolitów. To wszystko razem sprawia, że Pacjent odczuwa takie dolegliwości jak: ból głowy, brzucha, mięśni, ogólne złe samopoczucie i spadek kondycji, zmęczenie, drżenie kończyn, suchość w ustach, brak apetytu, nadwrażliwość na bodźce z zewnątrz. Aby ten stan odwrócić, warto sięgnąć po wspomniane odtrucie alkoholowe. Jest ono łatwo dostępne w prywatnych gabinetach, które oferują swoje usługi w korzystnej cenie. Warto jednak wybrać odpowiednie miejsce, cechujące się profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do Pacjenta.

Odtruwanie alkoholowe to nic innego, jak podanie spersonalizowanej pod potrzeby Pacjenta kroplówki, podawanej drogą dożylną. W jej skład wchodzą takie komponenty, jak:

  • Sól fizjologiczna będąca bazą kroplówki, w której wymieszane są wszystkie składniki w odpowiednim stężeniu,
  • Glukoza,
  • Minerały, takie jak np. magnez, potas,
  • Witaminy, szczególne znaczenie ma tutaj witamina C oraz te, należące do grupy B,
  • Elektrolity,
  • Koenzym Q-10,
  • Ornityna,
  • Leki, o ile istnieje taka potrzeba i lekarz je wskaże. W takim przypadku możliwe jest podanie środków nasennych, uspokajających, antydepresyjnych,
  • Inne preparaty, takie jak: przyspieszające regenerację, neutralizujące wolne rodniki tlenowe, oczyszczające wątrobę.

Kiedy warto zastosować odtruwanie alkoholowe?

W ten sposób, po zakończonym odtruwaniu alkoholowym Pacjent odczuwa znaczącą ulgę. Większość naszych Klientów wskazywała na wzrost samopoczucia jeszcze w trakcie wykonywania samego wlewu. Jest to możliwe dzięki podaniu cennych składników prosto do krwioobiegu, omijając tym samym układ pokarmowy i proces wchłaniania. Mieszanka kroplówki w szybkim tempie razem w krwią dociera do każdej komórki ludzkiego ciała, nawadniając i odżywiając organizm, uzupełniając wszelkie niedobory. Takie działanie skutecznie niweluje kaca oraz zatrucie alkoholowe.

Dodatkowo procedura odtrucia polecana jest osobom uzależnionym. Tym samym jest ona dedykowana nie tylko tym, którzy jednorazowo przesadzili z alkoholem, np. podczas suto zakrapianej imprezy, ale także tym, którzy wykazują cechy uzależnienia. Jest to dobra metoda niwelująca cechy uzależnienia fizycznego. Organizm przestaje domagać się szkodliwej substancji, do której został przyzwyczajony. Tym samym za pomocą tej procedury skutecznie przerywa się ciągi alkoholowe. Jest ona pomocna także osobom, które samodzielnie podjęły próbę zwalczania swojego alkoholizmu, jednak doskwiera im zespół abstynencyjny. Poprzez podanie kroplówki obniża się poziom ich stresu i bólu, a także innych objawów, co skutecznie pomaga przetrwać ten trudny czas.

Odtrucie alkoholowe organizmu pod opieką specjalistów

Wielu osobom wydaje się, że odtruwanie alkoholowe w formie kroplówki jest prostą procedurą medyczną, mało skomplikowaną, którą można wykonać w zasadzie kiedy tylko się chce i w obojętnie jakich warunkach. Niestety nie jest to prawda. W rzeczywistości każdy wlew dożylny niesie ze sobą ryzyko zakażenia drobnoustrojami, które na co dzień bytują na ludzkiej skórze. Z tego powodu tak ważna jest opieka medyczna, która mając odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie będzie w stanie w sposób indywidualny podejść do Pacjenta, całkowicie wyeliminować ryzyko infekcji i zakażeń, zdiagnozować aktualne potrzeby medyczne danej osoby, w tym szczególnie uwzględniając niedobory, określi stężenie i ilość podawanych komponentów, a także w razie konieczności, np. podczas nieprzewidzianych zdarzeń, będzie potrafić odpowiednio udzielić pomocy Pacjentowi. W profesjonalnym gabinecie medycznym wlew dożylny wykonuje tylko lekarz lub pielęgniarka, która podczas całej procedury czuwa nad stanem danej osoby, kontrolując i monitorując jej stan, a także postępy odtruwania.

Zaleca się, aby proces podawania kroplówki odbywał się w warunkach ambulatoryjnych, jednak wychodząc naprzeciw naszym Pacjentom, doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie dotrzeć do gabinetu medycznego, aby kolejne godziny spędził w obcym miejscu, przypominającym szpital. Wiemy, że tak jak profesjonalne działania są ważne, tak należy także zadbać o komfort Pacjenta i jego stan psychiczny. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na udzielanie pomocy w formie odtruwania alkoholowego w warunkach domowych. Wystarczy jeden telefon do naszego gabinetu, aby lekarz i pielęgniarka zjawili się w domu Pacjenta. Pomoc można otrzymać o każdej porze dnia i nocy. Nie należy obawiać się także oceny ze strony środowiska, np. sąsiadów. Nasz personel medyczny działa w ogólnym poszanowaniu godności Pacjenta, zachowując szczególny poziom dyskrecji prowadzonych usług. Tym samym dojeżdżając pod wskazany adres nikt nie będzie w stanie określić kto aktualnie znajduje się w mieszkaniu danej osoby. Decydując się na odtrucie domowe należy mieć jednak na uwadze, że podczas takiej procedury Pacjent nie może zostać sam – konieczna jest obecność kogoś bliskiego lub zaufanego podczas takich działań. Z tego powodu najlepiej umawiać się na odtruwanie w momencie kiedy mamy pewność, że aktualnie w mieszkaniu będzie znajdować się ktoś z domowników (koniecznie osoba pełnoletnia) lub zapewnić sobie opiekę bliskich znajomych.

Czas trwania procedury odtrucia alkoholowego jest indywidualny. W głównej mierze zależne jest od stopnia wyniszczenia organizmu, zaawansowania kaca lub choroby alkoholowej, braków i niedoborów, a także od ogólnego stanu zdrowia i kondycji danej osoby.

Gdzie wykonać odtruwanie alkoholowe?

Jeszcze kilka lat temu Pacjenci nie mieli możliwości skorzystania z odtrucia alkoholowego w prywatnych gabinetach, które swoje usługi oferują niemalże od ręki – wystarczy jeden telefon, aby umówić się na zabieg. Do niedawna odtruwanie alkoholowe utożsamiane było z bardziej skomplikowanym działaniem, jak detoks alkoholowy, który prowadzony był przez minimum kilka dni w szpitalach lub ośrodkach terapeutycznych.

Sprawdź nas. Nie pożałujesz, a zyskasz lepszą kondycję i samopoczucie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy