Reklama

Pierwsza Komunia Święta - jaki prezent dla dziewczynki?

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza Komunia Święta - jaki prezent dla dziewczynki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Pierwsza Komunia Święta to z jednej strony święto o charakterze religijnym, z drugiej jednak ceremonia rodzinna. Prezent dla dziewczynki, którym ma zostać ona obdarowana w tym szczególnym dniu, jest szczególnie ważny, ponieważ z reguły ma on podkreślić zarówno katolicką tradycję, jak i sprawić dziecku frajdę. Nie istnieje jedna recepta na udany podarunek pierwszokomunijny - wybory prezentowe warto jednak dostosować zarówno do przekonań rodziców, jak i do osobistych pasji dziecka.

Prezenty uniwersalne - biżuteria, książki i karnety edukacyjne

Niezależnie od faktu, czy uroczystość Pierwszej Komunii ma charakter ściśle religijny, czy bardziej świecki, do uniwersalnych prezentów dedykowanych dziewczynkom należy od lat biżuteria. Piękne łańcuszki, kolczyki lub pierścionki są pamiątką rodzinną pozostającą w dobrej pamięci na całe życie. Jeśli jesteśmy pewni, że rodzina i dziecko przeżywają uroczystość religijnie, dobrym podarunkiem dla dziewczynki stać się może biżuteria z motywami krzyża lub wisiorka z Matką Boską. W tym charakterze świetnie sprawdzą się również książki o tematyce religijnej, na przykład beletryzowane biografie patronki-imienniczki dziewczynki lub poezja okolicznościowa. Książka tego rodzaju opatrzona osobistą dedykacją będzie wzruszającą pamiątką, do której powracać można całe życie.

Jeśli charakter święta Pierwszej Komunii jest wyłącznie świecki i rodzinny, znakomitym, uniwersalnym prezentem stać się mogą różnego typu karnety edukacyjne. Mogą to być zarówno kursy językowe, jak i opłacone z góry lekcje jazdy konnej czy wstępy na pływalnię. Jak zawsze w takich sytuacjach obowiązuje zasada dostosowania prezentu do przekonań religijnych lub świeckich rodziny i dziecka.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Wciąż brakuje pomysłu? Nie ma powodu, aby przed uroczystością nie zasięgnąć opinii rodziców dziewczynki lub nie zapytać jej samej o prezent marzeń. W ostatnich latach również w Polsce coraz większą popularność zyskują listy prezentowe, spośród których wybiera się następnie prezent na komunię dla dziewczynki. Cała akcja sprowadza się do wypisania przez dziewczynkę podarunków marzeń, a po konsultacji tej listy z rodzicami, przekazaniu jej rodzicom chrzestnym i innym gościom. Spośród tych propozycji goście wybierają prezenty, które następnie przekazują dziewczynce w dniu Pierwszej Komunii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE