Reklama

PIT 37 - wygodne rozliczenie podatkowe online

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

PIT 37 - wygodne rozliczenie podatkowe online - Zdjęcie główne

PIT 37 - wygodne rozliczenie podatkowe online

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Coroczne składanie deklaracji PIT 37 przyprawia wielu o szybsze bicie serca. Rozliczenie z fiskusem to procedura wciąż skomplikowana, a wszelkie nieprawidłowości, jakie mogą wkraść się w naszym zeznaniu podatkowym, są skrupulatnie wyłapywane przez urząd skarbowy. Dzięki programowi PIT 37 online unikniemy konsekwencji wynikających z niewłaściwego rozliczenia przychodów opodatkowanych, stosunku pracy czy błędnie naliczonych ulg. Oprogramowanie to najlepszy przewodnik po formularzu, ogólnych zasadach jego wypełniania, pozwalający jednocześnie na uniknięcie dodatkowych kosztów. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim rozpoczniemy rozliczenie z pomocą tej aplikacji.

·         PIT 37? - rozliczanie przychodów opodatkowanych

·         Jak wyliczyć podatek dochodowy?

·         Rozliczenie deklaracji PIT online

·         Warunki korzystania z programu

 

Chcesz wyliczyć przychody z tytułu stosunku pracy podlegające opodatkowaniu, a nie wiesz nic o skali podatkowej, przysługujących ulgach, kwocie wolnej od podatku w najnowszych przepisach ministerstwa finansów? Dopiero od zeszłego roku pobierasz rentę lub emeryturę? Słowem - potrzebujesz pomocy przy rozliczeniu rocznym PIT? Program PIT online zrobi to niemal w całości za Ciebie.

 PIT 37

PIT 37 - rozliczanie przychodów opodatkowanych

Rozliczenie PIT to jeden z podstawowych obowiązków społecznych, który dorocznie sprawia problemy wielu płatnikom. PIT 37 to najpowszechniejsza i najczęściej składana deklaracja podatkowa, przeznaczona dla osób fizycznych, dotycząca rocznych przychodów opodatkowanych, z której w danym roku podatkowym rozliczyć z fiskusem muszą się wszyscy obywatele czerpiący przychód z tytułu umowy o pracę, zatrudnieni w oparciu o umowy cywilnoprawne, jak również emeryci czy renciści. Składa się ją w pierwszej połowie roku kalendarzowego następującego po roku podatkowym, który zamierzamy rozliczyć.

 

Jak wyliczyć podatek dochodowy?

Termin rozliczenia podatku dochodowego przypada zawsze na pierwszą połowę roku. Rozliczamy się za ubiegły rok kalendarzowy, wykazując przychody, jakie w nim osiągnęliśmy. Istnieje jednak szereg zastrzeżeń i ulg, o których warto pamiętać. Rodzice składający swoje zeznanie podatkowe w formie PIT 37, nie doliczają dochodów małoletnich dzieci. Atrakcyjne dla płatnika może być również rozliczenie wspólnie z małżonkiem. Korzystając z portalu E-PIT dowiesz się więcej o szeregu przysługujących ulg podatkowych, możliwościach odpisania pewnych kosztów i aktualnie obowiązującej kwocie wolnej od podatku.

 

Rozliczenie deklaracji PIT online

Dzięki programowi PIT 37 online z łatwością przebrniesz przez kolejne kroki wypełniania formularza podatkowego. Dzięki przyjaznemu interface'owi i obszernej instrukcji rozliczania deklaracji podatkowej, a także ciągłej kontroli bieżących postępów, jaką zapewnia program, nie pominiesz żadnej z istotnych kwestii. Korzystając z tego bezpiecznego oprogramowania, masz pewność, że wrażliwe dane nie wyciekną na zewnątrz, a Twoja deklaracja zostanie złożona we właściwy sposób. Znajdziesz tam również obszerną instrukcję, która zawiera wszystkie informacje, które musisz poznać o podatku dochodowym i warunkach rozliczania w konkretnym roku.

 

Warunki korzystania z programu

Program PIT 37 online to precyzyjne i wygodne narzędzie, które pomaga przebrnąć przez ten żmudny proces. Oferujemy w pełni darmowe, bezpieczne i licencjonowane oprogramowanie do rozliczania deklaracji PIT online. Program współpracuje z bazą aplikacji Twój-e-PIT-37, co pozwala na wczytanie odpowiednich danych i uniknięcie pomyłek, które mogłyby pojawić się w przypadku uzupełniania deklaracji ręcznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE