reklama
reklama

Pomoce dydaktyczne dla Twojego malucha!

Opublikowano:
Autor:

Pomoce dydaktyczne dla Twojego malucha! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Szukasz ciekawych, edukacyjnych i atrakcyjnych pomocy dydaktycznych dla swojego dziecka? Dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę, a my podpowiemy Ci jak mu pomóc.
reklama

Każdy rodzic pragnie tego, co najlepsze dla swojego malucha. Dobrze wiemy, że pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju, a co za tym idzie późniejszego życia. Dlatego warto wspierać rozwój funkcji poznawczych dziecka. Potrzebne są do tego odpowiednie pomoce dydaktyczne. Jakie?

Pomoce dydaktyczne dla przedszkolaka

Jakie pomoce dydaktyczne będą odpowiednie dla dziecka w wieku przedszkolnym? Z punktu widzenia rodzica takie pomoce muszą wspierać rozwój konkretnych funkcji dziecka, na przykład: stymulować pamięć i koncentrację dziecka, rozwijać umiejętności społeczne, czy ćwiczyć analizę i syntezę wzrokową. Warto jednak pamiętać, że aby dziecko chciało się uczyć poprzez zabawę, to pomoce dydaktyczne muszą mieć atrakcyjną formę.

Tego typu pomoce można zakupić w sklepie z pomocami terapeutycznymi dla maluchów. Praktycznie wszystkie oferowane w takim sklepie artykuły w 100% nadają się dla dzieci, które nie mają problemów rozwojowych, a rodzice mogą mieć pewność, że są to wartościowe pomoce, przeznaczone do celów edukacyjnych. Jednym z takich sklepów jest sklep z pomocami dla dzieci juniora.pl. Jest to sklep internetowy dedykowany terapeutom, rodzicom i logopedom,którzy pracują z dziećmi według zasad Metody Krakowskiej. W dziale „Pomoce dydaktyczne przedszkole” można znaleźć artykuły, które świetnie nadają się do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i mogą stanowić doskonałe zaplecze dydaktyczne w przedszkolu lub też być wykorzystywane przez rodziców do zabaw z dziećmi w domu. Przyjrzyjmy się niektórym przykładom.

Pomoce dydaktyczne wspierające logiczne myślenie

Na logiczne myślenie składa się dostrzeganie relacji przyczyno-skutkowych, relacji czasowych, relacji społecznych. W sklepie juniora.pl mamy konkretne działy: nauka analogii, kategoryzacji, myślenie sytuacyjne i wykluczanie ze zbioru. Logiczne myślenie jest ważne w nauce języków obcych, w matematyce, a także umiejętności życia w społeczeństwie. Jakie pomoce dydaktyczne będą przydatne do rozwijania takich umiejętności? Doskonale nadają się do tego na przykład wszelkiego rodzaju gry typu memory, albo karty, które mogą służyć do gry typu Piotruś.

pomoce dydaktyczne przedszkole

Gra edukacyjna WZORY KOLORY MEMORY-MAXI

Pomoce dydaktyczne rozwijające motorykę małą

Dlaczego motoryka mała ma tak duże znaczenie? Sprawność ruchowa dłoni i palców jest ważna dla rozwoju motoryki dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej itd. Stymulacja ręki dziecka ma przełożenie na opanowanie umiejętności zapinania guzików, wiązania sznurowadeł, pisania. Dlatego ćwiczenie palców i dłoni w formie zabawy ma ogromne znaczenie. Do tego celu możemy wykorzystać wszelkie zabawki, które wymają manipulacji palcami, na przykład: zabawki „przebijaki”, układanki oraz przede wszystkim wszelkiego rodzaju zabawy z nawlekaniem, nakładaniem czy przewlekaniem.

GUZIKI DO NAWLEKANIA

GUZIKI DO NAWLEKANIA

Wybierając pomoce dydaktyczne dla dziecka należy wziąć pod uwagę jego możliwości oraz aktualne umiejętności. Pomoce dydaktyczne muszą być dostosowane do dziecka. Jeśli zadanie będzie zbyt trudne do wykonania dziecko szybko się zniechęci i nie będzie chciało ćwiczyć. Podobny skutek przyniesie zaniżony poziom trudności dla dziecka. Pamiętaj, że dobre pomoce dydaktyczne uczą poprzez zabawę, a dziecko korzysta z nich korzysta z przyjemnością i zaciekawieniem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama