Reklama

Praktyczny i modny sufit podwieszany

Opublikowano:
Autor:

Praktyczny i modny sufit podwieszany - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Planując ciekawe wykończenie wnętrz, warto zainteresować się sztandarowym materiałem przeznaczonym do suchej zabudowy i tworzenia przegród w pomieszczeniach, czyli płytami gipsowo kartonowymi. To na ich bazie powstają też różnorodne kasetony, będące pomysłowym rozwiązaniem sufitowym.

Charakter pomieszczeniu nadają ozdoby na ścianach lub ich brak, pomysł na otwory okienne i okna, wykończenie podłogi oraz rozwiązanie sufitowe. Jeśli spojrzymy w przestrzeń, która znajduje się tuż nad naszymi głowami, to przecież spostrzeżemy nad sobą sufit. Za jego istnienie odpowiedzialny jest dolny element stropu, czyli fragment konstrukcji budynku, który widzimy gołym okiem. Sufit, w zależności od konstrukcji obiektu budowlanego i aranżacji wnętrza może być osadzony na różnej wysokości, jeśli podstawą pomiaru jest posadzka w pomieszczeniu. Wykańcza się go najczęściej tynkiem, jednak czasami może być pokryty w inny, mniej lub bardziej ciekawy sposób.

Rozwiązania sufitowe mogą różnić się między sobą, ale według obowiązujących obecnie przepisów należy stosować tylko niepalne sufity, które w wypadku pożaru nie będą stanowić żadnego zagrożenia. Ten wymóg związany jest z materiałem sufitowym oraz pokrywającą jego powierzchnię fakturę. Sporą popularnością w obiektach użyteczności publicznej i mieszkaniach cieszy się zastosowanie sufitu podwieszanego.

Całość składa się lekkiej, łatwej w montażu konstrukcji, która zostaje wykończona płytami gipsowo kartonowymi. Sufit podwieszany znajduje się bezpośrednio pod stropem, gdzie ukryta zostaje przestrzeń, która obniża sufit, ale też pozwala na dyskretne umieszczenie w niej różnego rodzaju instalacji. Jednym z pomysłów na atrakcyjny sufit podwieszany jest stworzenie go w oparciu o popularny i lekki kaseton sufitowy.

Strop daje na ogół szerokie możliwości jego wykończenia, a coraz popularniejszym sposobem staje się stworzenie sufitu z kasetonów. Rozwiązanie zapewni mieszkańcom i użytkownikom pomieszczeń wymagany i przyjazny komfort klimatyczny, bo płyty gipsowo kartonowe dbają o odpowiedni poziom wilgoci. Za sprawą kasetonów sufitowych z płyt perforowanych można wyregulować czas pogłosu dla pomieszczenia. Dźwięki wydobywające się z głośników będą wtedy lepiej odbierane przez nasz słuch.

Doskonale znanym producentem materiałów do systemów suchej zabudowy jest RIGIPS. Marka zapewnia w tej chwili szerokie spektrum rozwiązań sufitów kasetonowych, takich, jak RIGIPS GYPTONE PLANK & XTENSIV QUATTRO 75, czyli panel sufitowy z płyt g-k z kwadratową, regularną mikroperforacją 3x3mm - panel jest pokryty włókniną akustyczną od spodu, wyprodukowano go zgodnie z technologią Activ'Air, zapewniającą redukcję stężenia formaldehydu w powietrzu lub RIGIPS GYPTONE SIXTO 60, jakim jest panel sufitowy z płyty gipsowo kartonowej z sześciokątną, regularną perforacją, również w technologii Activ'Air, jest pokryty włókniną akustyczną od spodu.

Kasetony przeznaczone na sufity są, zdaniem specjalistów, przyjazne w konserwacji, bo można szybko i bez zbytniego problemu usuwać kurz i zabrudzenia z powierzchni. Na pewno są też łatwe i szybkie w montażu. W marketach budowlanych znajduje się spory wybór innowacyjnych, lekkich kasetonowych płyt sufitowych, stworzonych z gipsu i kartonu, czyli są to produkty określane mianem regipsów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy