Reklama

Wedge - kije golfowe do krótkiej gry

Opublikowano:
Autor:

Wedge - kije golfowe do krótkiej gry - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wybierając nowe kije do golfa, warto zwrócić uwagę na kwestie związane z prawidłowym doborem tzw. wedge. Często bowiem się zapomina o tym, że posiadanie dobrego zestawu kijów do krótkiej gry jest o wiele ważniejsze niż driver z pomocą, którego uderza się dalej i prościej. Chcesz dowiedzieć się jak dobrać wedge? Podpowiadamy poniżej!

Kije golfowe do krótkiej gry — Wedge

Zdaniem wielu ekspertów kije do golfa wedge to podstawa ekwipunku każdego, szanującego się golfisty. Zostały one stworzone z myślą o krótkich rozgrywkach, ale mają również o wiele szersze zastosowanie. Okazują się bowiem niezastąpione w omijaniu przeszkód oraz wybijaniu piłeczki golfowej z trudnych miejsc. Ze względu jednak na swoją rolę posiadają one nieco inną specyfikację oraz budowę. Dlatego też ich wybór nie powinien być dziełem przypadku, lecz dobrze przemyślaną decyzją. Na co wiec zwracać uwagę przy ich zakupie?

Kije Wedge a ich kąt lica

Kąt lica, czyli tzw. loft, który może wynosić od 48o do 62-64o. Tak duża rozpiętość pozwala golfistom dopasować kij do siebie, tak by odpowiadał idealnie. Niestety jednak w wielu przypadkach, sprawia to również ogromny kłopot. Dlaczego? Wielu graczy nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, jak parametr ten wpływa na grę. Dlatego warto pamiętać o tym, że im większy kąt lica ma Wedge, tym piłka będzie lecieć wyżej. To z kolei sprawia, że jej lot będzie krótszy. Graczom bardziej zaawansowanym poleca się zakup kompletu wedge'y, dzięki czemu będą mogli oni uzyskać równe odstępy uderzeń — i to bez konieczności skracania uchwytu kija.

Wedge a tzw. bounce

Bounce, czyli parametr konstrukcyjny kija to kąt, jaki powstaje między najniżej umieszczoną częścią główki kija a podłożem. Jakie ma on znaczenie na grę kijem Wedge? Ogromne. Bounce jest bowiem wyznacznikiem tego, w jaki sposób główka kija zareaguje w trakcie kontaktu z podłożem. Im mniejszy jest ten kąt, tym słabiej kij będzie odbijał się od podłoża. Warto również pamiętać, że duże kąty sprawdzają się w przypadku kijów typu sandwedge. Dzięki temu nie będą one zakopywać się w podłożu o miękkiej lub sypkiej strukturze. Kije z małym bouncem polecane są natomiast do gry na podłożu dobrze utwardzonym. Sklep golfowy Bogigolf.com.pl oferuje pełną gamę kijów typu wedge.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy