Reklama

Wszystko, co warto wiedzieć o klimatyzatorach kasetonowych

Opublikowano:
Autor:

Wszystko, co warto wiedzieć o klimatyzatorach kasetonowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Instalacja urządzeń klimatyzacyjnych w niektórych pomieszczeniach, wymaga zastosowania specjalnej, kompaktowej formy. Rolę tą pełnią klimatyzatory kasetonowe (sufitowe), które charakteryzują się minimalistyczną konstrukcją, umożliwiającą wprowadzenie ich do wnętrza elewacji sufitowej.

Rozwiązanie to ma jedną, istotną zaletę. Jest nią możliwość zaoszczędzenia przestrzeni, która w normalnych warunkach, byłaby zajęta przez konstrukcję klimatyzatora.

Klimatyzator kasetonowy od strony technicznej

Od strony konstrukcyjnej, klimatyzatory dzielą się na dwa, podstawowe rodzaje:

- klimatyzator SLIM, charakteryzujący się zmniejszoną wysokością,
- klimatyzator KOMPAKT, wyróżniający się relatywnie niewielkim obwodem.

Wprowadzenie na rynek klimatyzatorów o zmniejszonych wymiarach, pozwala na ich montaż w relatywnie małych przestrzeniach. Klimatyzatory SLIM doskonale sprawdzają się w miejscach, w których grubość warstwy stropu jest stosunkowo mała. Z kolei urządzenia w wariancie KOMPAKT, montuje się w otworach o znacznie mniejszej średnicy, niż w wersji standardowej (maksymalnie 80 cm).

Zalety klimatyzatorów kasetonowych

1. Możliwość sterowania zdalnego, wynikająca przede wszystkim z trudnego dostępu do samej konstrukcji urządzenia. Ponadto sterowanie na pilot jest bardzo wygodne, gdyż umożliwia nastawienie urządzenia na określoną temperaturę.

2. Rozbudowany nawiew powietrza, składający się z czterech odrębnych kanałów. Dzięki niemu, schłodzone powietrze jest emitowane równomiernie, co przedkłada się na większy komfort termiczny.

3. Zasilanie prądem o przebiegu stałym, umożliwia lepszą stabilizację pracy urządzenia. Ponadto wbudowanie do instalacji transformatora, zwiększa bezpieczeństwo przeciwporażeniowe.

4. Wbudowana funkcja chłodzenia i podgrzewania powietrza, umożliwia szybką regulację temperatury w każdych warunkach otoczenia.

5. Możliwość programowania czasowego, która przedkłada się na wzrost oszczędności energii. Funkcja ta umożliwia tez optymalne zaplanowanie czasu pracy klimatyzatora, zwłaszcza wtedy, gdy użytkownika nie ma w domu.

6. Funkcja emisji oczyszczonego powietrza, z którego wszelkie zanieczyszczenia są usuwane za pomocą wydajnych, wbudowanych filtrów.

7. Niskie zużycie energii na poziomie zaledwie 3 - 4 kW.

Wady klimatyzatorów kasetonowych

1. Utrudniony dostęp do urządzenia. Zamontowanie klimatyzatora tuż pod stropem, znacznie utrudnia proces czyszczenia, naprawy i konserwacji urządzenia.

2. Wymóg posiadania grubego stropu, niezbędnego do umieszczenia w nim klimatyzatora kasetonowego.

Klimatyzatory sufitowe - gdzie najlepiej je montować?

Klimatyzator kasetonowy jest urządzeniem o dość specyficznej konstrukcji. Z tego powodu, doskonale sprawdzi się on w wielkopowierzchniowych salach konferencyjnych, pomieszczeniach biurowych i - w zależności od wariantu - w pomieszczeniach o stosunkowo niewielkiej przestrzeni sufitu podwieszanego.

Ze względu na stosunkowo dużą wydajność pracy (nawet 650 metrów sześciennych na godzinę), można je montować również w obiektach komercyjnych, takich jak dyskoteki, muzea itd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE