reklama
reklama

Nowe ustalenia w sprawie śmierci starosty z naszego regionu. Był pod wpływem alkoholu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Prokuratura Rejonowa w Płocku otrzymała wyniki sekcji zwłok Mariusza Bieńka. Badania potwierdziły, że przyczyną śmierci starosty płockiego było utonięcie, a mężczyzna był wtedy pod wpływem alkoholu.
reklama

Wypadek na Wiśle

Przypomnijmy, że do tragedii na Wiśle doszło w niedzielę 22 sierpnia, na wysokości miejscowości Świniary. Trzech mężczyzn wypadło wtedy z łodzi - dwóch z nich zostało uratowanych. Wskazali, że towarzyszył im Mariusz Bieniek - starosta płocki. Nie udało się go jednak zlokalizować. 

Przez kilka dni starosty płockiego poszukiwało kilkudziesięciu strażaków, policjantów, strażników miejskich i WOPR-owców. Akcja była bardzo trudna ze względu na znikomą przejrzystość wody, jednak trzy dni później udało się odnaleźć ciało. Znajdowało się kilkadziesiąt kilometrów dalej - w Płocku, 2 km za mostem im. Legionów Piłsudskiego. 

Sekcja zwłok ujawniła nowe szczegóły 

Jak relacjonuje Portal Płock, prokuratura poinformowała, że uratowani mężczyźni byli w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z artykułem 116. kodeksu karnego stan nietrzeźwości zachodzi gdy: 

  • zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub
  • zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

Śledczy dysponują także wynikami sekcji zwłok zmarłego starosty. 

- Sekcja potwierdziła, że przyczyną zgonu było utonięcie. Stwierdzono stężenie alkoholu we krwi starosty - powiedział w rozmowie z Portalem Płock prokurator Marcin Policiewicz. 

Szczegółowego stężenia prokuratura jednak nie ujawnia - śledczy wskazuje, że zgodnie z definicją prawną jest to stan nietrzeźwości. 

-Trwa postępowanie w tej sprawie. Badamy wątek ewentualnego przestępstwa z art. 178a par. 1 kodeksu karnego, czyli prowadzenia pojazdu w ruchu wodnym w stanie nietrzewości. 

Na tę chwilę nikomu nie przedstawiono zarzutów w tej sprawie. 

Art. 178a. § 1.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama