reklama
reklama

Rządowa dopłata do zakupu telewizora lub dekodera. Gdzie złożyć wniosek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Rządowa dopłata do zakupu telewizora lub dekodera. Gdzie złożyć wniosek?  - Zdjęcie główne

Wnioski o dofinansowanie zakupu telewizora lub dekodera można składać m.in. na poczcie | foto pixabay.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i światPrzed nami telewizyjna rewolucja. Już niedługo przejdziemy na nowy standard nadawania, co dla osób posiadających starsze odbiorniki i dekodery związane jest z koniecznością wymiany sprzętu na nowy. Mamy jednak dobrą wiadomość – można ubiegać się o dofinansowanie na ten cel. Zrobicie to zarówno za pośrednictwem platformy gov.pl, jak i Poczty Polskiej. Ile dokładnie wyniesie taka dopłata?
reklama

Wniosek o dofinansowanie złożysz na poczcie

Poczta Polska poinformowała, że 30 marca br. rozpoczęła obsługę wniosków o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Warto wspomnieć, że do zakupu telewizora dopłata wynosi 250 zł, natomiast dekodera - 100 zł.

Dofinansowanie związane jest ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, która wymaga dostosowania odbiorników do odbioru telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC.

- Oznacza to, że użytkownicy starszych typów telewizorów muszą dokonać zakupu urządzenia umożliwiającego odbieranie nowego sygnału – informuje Poczta Polska.

Wnioski o dofinansowanie można składać we wszystkich urzędach i filiach pocztowych (bez agencji pocztowych). Podstawą do otrzymania wsparcia jest specjalny kod w postaci wydruku, przekazany przez pracownika Poczty Polskiej.

reklama

Zakup odbiorników z dofinansowaniem jest możliwy w ponad 2,6 tys. punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Ich listę znajdziecie TUTAJ.

Przejście na nowy standard nadawania. Kiedy nastąpi?

Przejście na nowy standard nadawania będzie prowadzone w czterech etapach z podziałem na województwa:

  • I etap (od 28 marca 2022 r.) - będzie dotyczyć województw: dolnośląskiego i lubuskiego
  • II etap (od 25 kwietnia 2022 r.) – będzie dotyczyć województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego
  • III etap (od 23 maja 2022 r.) – będzie dotyczyć województw: łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego
  • IV etap (od 27 czerwca 2022 r.) – będzie dotyczyć województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego
 

reklama

Nowy standard telewizji naziemnej umożliwi m.in. dostęp do większej liczby bezpłatnych programów oraz poprawę jakości obrazu i dźwięku. 

Przypomnijmy, wniosek o dopłatę zakupu odbiornika można składać zarówno elektronicznie – z wykorzystaniem platformy gov.pl, jak również za pośrednictwem Poczty Polskiej.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama