reklama
reklama

Anna Dymna spotkała się z mieszkańcami Kutna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaW sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury Leszek Bonar poprowadził spotkanie z osobą, której raczej nikomu nie trzeba szerzej przedstawiać. Miasto Róż odwiedziła Anna Dymna.
reklama

Leszek Bonar rozmawia z artystami o życiu i pracy twórczej. Oprócz wywiadu przygotowano namiastkę Saloniku Poezji. 

Anna Dymna odczytała kilka wybranych wierszy w towarzystwie nastrojowej muzyki w wykonaniu fortepianowego duetu: Aleksandry Pazdygi-Chojnackiej i Michała Chojnackiego czyli ALEAMI Piano Duo.

- Anna Dymna jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek – ma na koncie kilkaset ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Aktywna działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko” – przypominał Kutnowski Dom Kultury zapowiadając dzisiejsze wydarzenie.

reklama

Świetnie znana z desek teatralnych i kinowego ekranu. Laureatka licznych nagród, otrzymała też m.in. tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Od 2002 r. jest inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji, gdzie, w kameralnej atmosferze, dzięki wybitnym twórcom oraz aktorom, kultywuje się wartość i piękno żywego słowa. Starania Anny Dymnej sprawiły, że Salony Poezji działają obecnie w kilkudziesięciu polskich miastach, a także za granicą.

reklama

Zadebiutowała na scenie w 1969 r. Ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych. Od początku kariery związana jest z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.

- Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim,  Jerzym  Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą. Od 1990 jest pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – opisywał KDK.

Za łączenie pracy na scenie, w filmie, szkole teatralnej z niezwykle skuteczną działalnością na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie nadała Annie Dymnej najwyższą godność akademicką - tytuł doktora honoris causa.

reklama

Od 2003 r., na antenie TVP2, aktorka prowadzi cykliczny program telewizyjny „Anna Dymna – Spotkajmy się”. Porusza w nim tematy miłości, akceptacji, samotności, szczęścia, wiary i nadziei. Gośćmi audycji – dwukrotnie nominowanej do Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego, przyznawanej za materiały dziennikarskie, które wpływają na życie Polaków – są osoby niepełnosprawne oraz ciężko chore.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama