Reklama

Reklama

Bezpieczeństwo podczas świąt: policjanci przypominają o podstawowych zasadach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Bezpieczeństwo podczas świąt: policjanci przypominają o podstawowych zasadach - Zdjęcie główne

Policjanci będą sprawdzać m.in. czy przestrzegamy zasad sanitarnych w komunikacji publicznej | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne święta Wielkanocne to czas wielkiej mobilizacji. Duża liczba dziennych zarażeń koronawirusem wymaga od nas pełnej dyscypliny w przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych. To podstawowy obowiązek nas wszystkich, w trosce o życie i zdrowie swoje i swoich bliskich. Niektórzy jednak, z różnych powodów, będą musieli wyjechać na święta. Policja przypomina, że mniejszy ruch na drogach nie gwarantuje bezpieczeństwa. Wciąż nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy również o seniorach - okres świąt często wykorzystują oszuści i naciągacze.

Reklama

- Przed nami druga Wielkanoc naszej ogromnej mobilizacji w walce z epidemią. To wysiłek zarówno lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, jak i policjantów, żołnierzy, strażaków, oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych, którzy od ponad roku, z poświęceniem, zwalczają rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ale to także trud wszystkich osób poddanych kwarantannie, oraz tych, którzy w pełni stosują się do zaleceń sanitarnych - podkreślają policjanci.

Mundurowi apelują, by Święta Wielkanocne nie były pretekstem do zaniechania przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Namawiają, by spędzić je w miejscu zamieszkania, wyłącznie w gronie domowników - w ten sposób zagwarantujemy sobie i swoim bliskim, że nie narazimy ich na utratę zdrowia i życia.

- Pamiętajmy, że krótka radość ze spotkania z rodziną może zamienić się w dramat choroby. Wirus nie ma przerwy świątecznej! Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń, nakazów i zakazów służb sanitarnych. To głównie zasłanianie ust i nosa, ograniczenia w transporcie publicznym, oraz limity w sklepach. Lekceważąc te przepisy nie tylko narażamy życie i zdrowie innych, ale także łamiemy prawo. Czas pouczeń i przypominania już minął. Do obostrzeń zdążyliśmy się już przyzwyczaić, dlatego policjanci reagują zgodnie z prawem na ich nieprzestrzeganie - stwierdzają funkcjonariusze.

Niektórzy z nas, z różnych powodów, będą musieli wyjechać na święta. Pamiętajmy, że mniejszy ruch na drogach nie gwarantuje bezpieczeństwa. Wciąż nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Jak zawsze, nie będzie żadnej tolerancji dla pijanych kierowców oraz dla agresji na drodze.

Dobra pogoda zachęca motocyklistów i rowerzystów do wyruszenia w trasy. Należy pamięć, żeby zwracać na nich szczególną uwagę - ich nie chroni karoseria samochodu. Rowerzyści muszą pamiętać o oświetleniu, a piesi o odblaskach - dobra widoczność to podstawa naszego bezpieczeństwa na drodze.

- Pamiętajmy o naszych seniorach. Warto, nawet po raz kolejny, upewnić się, że znają metody działania oszustów i wiedzą, jak na nie zareagować. Przestępcy często wykorzystują okres świąteczny by uprawdopodobnić swoje intrygi. Zapewnijmy bliskie nam osoby starsze, że zawsze mogą do nas zadzwonić, by rozwiać swoje wątpliwości - apeluje policja.

Warto jeszcze raz zapoznać się z obowiązującymi przepisami związanymi ze stanem epidemii, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji czy nieporozumień.

- Sugerujemy, aby sięgać do oficjalnych i wiarygodnych źródeł informacji - o wprowadzonych i obowiązujących zasadach można przeczytać na stronie www.gov.pl - kończą funkcjonariusze policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy