Reklama

Reklama

Bryg. Marcin Adamiak żegna się ze służbą. Przez wiele lat pracował w Kutnie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szykują się spore zmiany w szeregach straży pożarnej w naszym regionie. Bryg. Marcin Adamiak, Komendant Powiatowy PSP w Łęczycy i wieloletni zastępca komendanta w Kutnie, żegna się ze służbą. Wiemy, kto zajmie jego miejsce.

Reklama

30 stycznia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą  Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy, bryg. Marcina Adamiaka. Został on odwołany ze stanowiska przez Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi nadbryg. Grzegorza Janowskiego w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne.

Adamiak stanął na czele łęczyckich strażaków w 2022 roku. Dobrze znany jest też mieszkańcom Kutna - to właśnie tutaj pełnił służbę przez 26 lat, a w 2010 roku został mianowany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. 

W uroczystym apelu żegnającym komendanta udział wzięli m.in.: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Grzegorz Janowski, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł Marek Matuszewski, Starosta Łęczycki Janusz Mielczarek, wicestarosta łęczycki i jednocześnie V-ce Prezes Zarządu Oddziału ZOSP RP woj. łódzkiego oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy Wojciech Zdziarski, Burmistrz Miasta Łęczyca Paweł Kulesza, Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi bryg. Piotr Łukasik, a także funkcjonariusze i pracownicy komendy.

Brygadier Marcin Adamiak w szeregi PSP wstąpił w 1994 r., rozpoczynając naukę dzienną w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po dwóch latach tam spędzonych uzyskał stopień młodszego aspiranta oraz tytuł Technika Pożarnictwa. Ówczesny Płocki Komendant Wojewódzki skierował go do Komendy Rejonowej PSP w Kutnie, pod którą wówczas podlegała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Łęczycy.

W 1996 roku rozpoczął tam służbę na stanowisku d-cy zastępu, a następnie z biegiem czasu po ukończeniu w 2003 roku studiów wyższych magisterskich w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej oraz w 2009 roku studiów podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej zajmował kolejno stanowiska: d-cy sekcji, starszego inspektora w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym oraz Naczelnika Wydziału Operacyjno–Szkoleniowego, zajmując się jednocześnie sprawami Obronnymi i Tajnymi oraz informatyką, wdrażając i nadzorując nowoczesne systemy teleinformatyczne oraz nr alarmowy 112.

W 2006 roku został mianowany na stanowisko D-cy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kutnie będąc jednocześnie Pełnomocnikiem ds. Informacji Niejawnych. W 2010 roku został powołany na stanowisko Z-cy Komendanta Powiatowego w Kutnie, na którym spędził 12 lat, kontynuując zagadnienia informatyczne poprzez modernizację infrastruktury sieci teleinformatycznej oraz nadzorując Wydział Operacyjno-Szkoleniowy, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą i Sekcję ds. Kwatermistrzowsko-Technicznych.

Nowym Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy z dniem 1 lutego 2023 roku został bryg. Piotr Jóźwiak. Urodził się w 1971 roku. W 1996 roku ukończył dzienne studia dla strażaków w służbie kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2002 roku uzyskał tytuł magistra w zakresie pedagogiki specjalnej i ukończył studia podyplomowe Public Relations na Uniwersytecie Łódzkim.

Zajmował kolejno stanowiska: d-ca sekcji JRG nr 2 w Łodzi, oficera operacyjnego Miasta Łodzi, rzecznika prasowego KM PSP w Łodzi, z-cy naczelnika wydziału operacyjno- szkoleniowego KM PSP w Łodzi oraz d-cy JRG nr 3 w Łodzi.

Info: KP PSP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy