Reklama

Reklama

Część dyskontów otwartych także w niedzielę. Czy Lidl pójdzie śladami Biedronki?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Część dyskontów otwartych także w niedzielę. Czy Lidl pójdzie śladami Biedronki? - Zdjęcie główne

Czy Lidl będzie otwarty także w niedzielę? | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakaz handlu w niedzielę nie taki straszny jak go malują. Sposób na obejście przepisów znalazła m.in sieć sklepów Biedronka. Od niedawna ostatniego dnia tygodnia zakupy można zrobić w ponad 200 sklepach portugalskiego potentata, na liście placówek znalazł się również jeden punkt w Kutnie. W tej sytuacji pojawiły się pytania o to, czy podobne działania podejmie Lidl. Oficjalne stanowisko niemieckiej sieci uzyskał portal tulodz.pl

Reklama

Niektóre ze sklepów sieci Biedronka oferują usługi pocztowe co w praktyce oznacza, że mogą być one otwarte w niedziele niehandlowe. To efekt nawiązania współpracy z Pocztą Polską. Na liście ponad 240 sklepów z wdrożonymi usługami pocztowymi znajdziemy nie tylko duże miasta, ale także mniejsze miejscowości. Jest na niej też jeden punkt zlokalizowany w Kutnie. Chodzi o Biedronkę przy ulicy Mickiewicza. Więcej pisaliśmy o tym W TYM MIEJSCU.

Nie jest tajemnicą, że rywalizacja Biedronki i Lidla toczy się na wielu polach. Dziennikarz portalu tulodz.pl zapytał biuro prasowe Lidla, czy niemiecka sieć zamierza, wzorem swojego portugalskiego konkurenta, poszukać furtki do tego, by móc zarabiać także w niedziele niehandlowe.

Pytanie, które trafiło do biura prasowego Lidla, dotyczyło nie tylko otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe, ale także, a może przede wszystkim, odpowiedzi ze strony sieci Lidl na kroki podejmowane przez jej głównego konkurenta na rynku.

- Chcielibyśmy podkreślić, że od wielu lat operujemy na polskim rynku, dostosowując się do bieżących warunków ekonomicznych. Zawsze funkcjonujemy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa” - czytamy w odpowiedzi na nasze zapytanie - Większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna od poniedziałku do soboty przez wiele godzin, najczęściej od 6:00 do 22:00 lub 6:00 do 23:00. W ten sposób klienci mają szeroki przedział czasu na dokonanie zakupów, co również przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Sklepy Lidl Polska funkcjonują również podczas niedziel handlowych. W tym momencie nie planujemy wprowadzenia rozwiązania, o którym Pan pisze.

To oznacza, że w chwili obecnej Lidle w Łodzi i w całej Polsce w niedziele niehandlowe pozostaną zamknięte.

W piśmie przesłanym do redakcji tulodz.pl biuro prasowe Lidla podkreśliło natomiast, iż sieć dba o komfort klientów podczas zakupów.

- Stale szukamy innowacyjnych rozwiązań, które możemy wdrożyć w naszych obiektach, aby zakupy stały się jeszcze bardziej komfortowe. We wszystkich obiektach naszej sieci klienci mogą dokonać płatności na wiele sposobów – m.in. gotówką, kartą płatniczą czy BLIKiem. We wszystkich sklepach udostępniamy klientom kasy tradycyjne obsługiwane przez kasjera, a w części obiektów posiadamy również kasy samoobsługowe – w lutym br. zainstalowaliśmy 2000. kasę tego typu w sklepie Lidl Polska. Obecnie posiadamy kasy samoobsługowe w ponad 400 sklepach” - informują przedstawiciele Lidla.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy