Wzrost cen zagrożeniem dla inwestycji w kutnowskiej parafii
27 czerwca 2019 roku – jak stwierdza proboszcz Parafii pw. Jana Chrzciciela w Kutnie – zdarzył się cud. Wówczas zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kolejnym spotkaniu w sprawie wniosku o termomodernizację budynku kościoła i plebanii, przyznał dotację na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.
- Tym samym nasze modlitwy w tej sprawie zanoszone od 2 lat w każdą środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostały wysłuchane. Dziękowaliśmy za to Bogu i Matce Bożej za Jej wstawiennictwo w tej sprawie, a także św. Józefowi, któremu od początku zawierzyliśmy nasz wniosek. W tym roku na wiosnę po zakończeniu mozolnych, bardzo kosztownych, oraz opóźnionych przez pandemię, prac nad dokumentacją projektową, okazało się, że koszty wszystkich prac są o wiele większe od zakładanych – informuje ks. Mirosław Romanowski, proboszcz Parafii pw. Jana Chrzciciela w Kutnie.
Duszpasterz dodaje, że w dużym stopniu do takiego stanu rzeczy przyczyniła się sytuacja na rynku budowlanym oraz podwyżki cen w tej branży. Problemem jest także fakt, że nie ma możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy ze środków publicznych.
Poszukiwania pomysłów lub funduszy
- Jeśli nie będziemy mieć zabezpieczenia finansowego tego dzieła, będziemy musieli zrezygnować z przyznanej nam dotacji. Liczymy zatem na cud i w tej sprawie od dziś także podejmujemy nowennę przed wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II. Może ktoś z czytających tą wiadomość ma pomysł na wyjście z sytuacji, w której się znaleźliśmy, lub też jest w stanie wspomóc nasze dzieło finansowo, za co będziemy niezmiernie wdzięczni – dodaje proboszcz.
Pierwotnie koszt termomodernizacji i montażu instalacji PV w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Jana Chrzciciela w Kutnie oszacowano na nieco ponad 3,6 miliona złotych. Dotacja ma wynieść ponad 3,2 miliona.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć parafię może się z nią skontaktować. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej.
CZYTAJ TAKŻE: Dziwna konstrukcja na stawie w parku Traugutta. Czym jest i czemu ma służyć? [ZDJĘCIA]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.