Reklama

Reklama

Duża inwestycja w jednym z kutnowskich kościołów zagrożona. Parafia straci wielomilionową dotację? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 5 lis 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wzrost cen na rynku budowlanym jest jednym z powodów przez które remont jednego z kutnowskich kościołów stanął pod znakiem zapytania. O szczegółach informuje proboszcz. Każdy może wspomóc parafię w tej trudnej sytuacji.

Reklama

Wzrost cen zagrożeniem dla inwestycji w kutnowskiej parafii

27 czerwca 2019 roku – jak stwierdza proboszcz Parafii pw. Jana Chrzciciela w Kutnie – zdarzył się cud. Wówczas zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kolejnym spotkaniu w sprawie wniosku o termomodernizację budynku kościoła i plebanii, przyznał dotację na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

- Tym samym nasze modlitwy w tej sprawie zanoszone od 2 lat w każdą środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostały wysłuchane. Dziękowaliśmy za to Bogu i Matce Bożej za Jej wstawiennictwo w tej sprawie, a także św. Józefowi, któremu od początku zawierzyliśmy nasz wniosek. W tym roku na wiosnę po zakończeniu mozolnych, bardzo kosztownych, oraz opóźnionych przez pandemię, prac nad dokumentacją projektową, okazało się, że koszty wszystkich prac są o wiele większe od zakładanych – informuje ks. Mirosław Romanowski, proboszcz Parafii pw. Jana Chrzciciela w Kutnie.

Duszpasterz dodaje, że w dużym stopniu do takiego stanu rzeczy przyczyniła się sytuacja na rynku budowlanym oraz podwyżki cen w tej branży. Problemem jest także fakt, że nie ma możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy ze środków publicznych. 

Poszukiwania pomysłów lub funduszy

- Jeśli nie będziemy mieć zabezpieczenia finansowego tego dzieła, będziemy musieli zrezygnować z przyznanej nam dotacji. Liczymy zatem na cud i w tej sprawie od dziś także podejmujemy nowennę przed wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II. Może ktoś z czytających tą wiadomość ma pomysł na wyjście z sytuacji, w której się znaleźliśmy, lub też jest w stanie wspomóc nasze dzieło finansowo, za co będziemy niezmiernie wdzięczni – dodaje proboszcz.

Pierwotnie koszt termomodernizacji i montażu instalacji PV w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Jana Chrzciciela w Kutnie oszacowano na nieco ponad 3,6 miliona złotych. Dotacja ma wynieść ponad 3,2 miliona.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć parafię może się z nią skontaktować. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)