Reklama

Reklama

Duże zmiany na rynku. Do zakończenia tej inwestycji coraz bliżej! [FOTO]

Opublikowano: pt, 15 kwi 2022 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace na placu Wolności w Krośniewicach idą pełną parą. Plac pod powstającą tam tężnię solankową jest już gotowy, pojawiły się także kolejne plany zagospodarowania tej przestrzeni, które mają przyciągnąć jak największą ilość mieszkańców. O wszystkim informuje w mediach społecznościowych burmistrz Krośniewic.

Reklama

Budowa tężni solankowej to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego Gminy Krośniewice. Planowany koszt tego zadania wynosi 44 982 zł. 

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman donosi o kolejnych widocznych efektach realizowanej inwestycji. Plac pod tężnię jest już całkowicie gotowy.

- Plac pod tężnię solankową już gotowy. Już niebawem nasi mieszkańcy będą cieszyć się fajnym miejscem relaksu, połączonym z inhalacją dróg oddechowych – pisze burmistrz. 

Burmistrz podzieliła się także kolejnymi planami na zagospodarowanie tej przestrzeni. Jak się dowiadujemy, wkrótce staną tam stoły do gry w szachy. 

Co wiadomo o powstającej w Krośniewicach tężni?

Przypomnijmy, tężnia wykonana będzie z drewna i zabezpieczona impregnatem. Wyposażona zostanie w zbiornik na solankę, pompę oraz oświetlenie. Projekt obejmuje także wykonanie wylewki betonowej jako podłoża dla tężni, przyłącza elektrycznego oraz zakup i montaż altany. 

Projektodawcy zapewniają o zdrowotnych właściwościach tej inicjatywy. Wokół tężni wytwarza się bowiem specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat tężni wspiera leczenie przewlekłych i nawracających schorzeń układu oddechowego, a także posiada właściwości oczyszczające drogi oddechowe.

- W dobie walki ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza tężnia solankowa spełnia też funkcję swoistego filtra powietrza. Z tężni solankowej korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy miasta i Gminy Krośniewice, zarówno dorośli jak i dzieci. Jest to ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu, przynosząca jednocześnie wymierne skutki dla zdrowia. Będzie to doskonałe miejsce na odpoczynek czy chwilę relaksu – czytamy w uzasadnieniu projektu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy