Reklama

Reklama

Dwóch mężczyzn w rękach kutnowskiej policji. "Użyli siły wobec kobiety"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mieli oni zaatakować kobietę i mężczyznę na jednej z ulic w Kutnie. Policja informuje, że wobec kobiety użyli siły fizycznej i grożąc pobiciem obojgu dokonali kradzieży ich mienia. Usłyszeli już zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. 16 czerwca Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Oboje będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Reklama

Do zdarzenia doszło 13 czerwca 2021 roku w Kutnie. Kutnowska policja podaje, że 58-letni mężczyzna i 52-letnia kobieta zostali zaczepieni przez dwóch nieznanych im mężczyzn, którzy zażądali od nich gotówki.

- Wobec kobiety jeden z napastników użył siły fizycznej doprowadzając ją do stanu bezbronności i grożąc obojgu pobiciem zabrali im pieniądze oraz wartościowe rzeczy osobiste. Kiedy napastnicy uciekli, poszkodowani powiadomili policję dokładnie opisując napastników. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast wyruszyli na poszukiwania sprawców - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci na ulicy zauważyli dwóch mężczyzn pasujących do rysopisów przekazanych przez pokrzywdzonych. 38 i 40-letni mieszkańcy naszego powiatu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 14 czerwca 2021 roku mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. 

- Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. 16 czerwca na podstawie zebranego na chwilę obecną materiału dowodowego Sąd zdecydował, iż najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Obaj odpowiedzą za swój czyn w warunkach recydywy - dodaje podkom. Edyta Machnik.

Za takie przestępstwo popełnione w warunkach recydywy podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy