Reklama

Energa: W Kutnie wszyscy odbiorcy powinni mieć prąd jeszcze dziś

Opublikowano:
Autor:

Energa: W Kutnie wszyscy odbiorcy powinni mieć prąd jeszcze dziś - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zasilanie wraca do domów, pozbawionych elektryczności w wyniku huraganu oraz obfitych opadów ciężkiego śniegu. Służby techniczne oceniają, że jeszcze dziś usunięte zostaną wszystkie awarie na sieci średniego napięcia i brygady Pogotowia Energetycznego będą mogły zacząć naprawiać uszkodzenia w sieci niskiego napięcia. Liczba odbiorców bez zasilania spadła z kilkudziesięciu tysięcy w okręgu płockim do ok. 1100. W samym Kutnie wszyscy odbiorcy powinni mieć prąd jeszcze dziś.

W terenie nadal pracuje blisko 80 zespołów Pogotowia Energetycznego, które wszędzie, gdzie tylko pozwolą warunki, będą również w nocy naprawiać uszkodzenia w sieci. Naprawy utrudniają bardzo niekorzystne warunku drogowe, w niektórych przypadkach dojazd samochodów jest mocno opóźniony lub wręcz niemożliwy.

Awarie w sieci w przeważającej części spowodowane są upadkami drzew na linie napowietrzne, najbardziej czasochłonne są naprawy pozrywanych w kilku przęsłach przewodów i wymiany połamanych słupów.

Aktualnie bez napięcia pozostaje 75 stacji transformatorowych i 8 linii SN, we wszystkich przypadkach są już zlokalizowane uszkodzenia i trwają naprawy. Zgłoszeń od odbiorców jest ponad 1000, przy czym część reklamacji po usunięciu awarii na średnim napięciu automatycznie przestanie być aktualna.

Informacje o sytuacji na sieci staramy się na bieżąco aktualizować na stronie http://www.energa-operator.pl/wylaczenia/wylaczenia_biezace.xml (www.energa-operator.pl - box bieżące przerwy w dostawach).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE