Hurtap zwycięża w Krośniewicach

Hurtap zwycięża w Krośniewicach - Zdjęcie główne

Wydarzenia10 grudnia, na hali sportowej w Krośniewicach Hurtap Łęczyca podejmował w ostatniej kolejce I rundy rozgrywek o mistrzostwo II ligi futsalu (grupa II) WLS Ultras Ząbki Warszawa (4 drużyna tabeli). Takich emocji nie dostarczył do tej pory licznie zgromadzonym kibicom (znowu nadkomplet publiczności, 250 widzów) żaden z dotychczas rozegranych 3 meczów.

Pomimo bezpiecznego wydawałoby się prowadzenia Hurtapu po I połowie meczu 5:2, drużyna z Ząbek postanowiła nie sprzedać tanio skóry w meczu z liderem II ligi. Na 2 minuty przed końcem spotkania, przy stanie 7:5 dla gospodarzy, drużyna gości wycofała nawet bramkarza i grając z przewagą jednego zawodnika w polu doprowadziła do stanu 7:6. Dostrzelenia bramki na wagę remisu nie starczyło czasu i umiejętności przy skutecznie się broniącej drużynie Hurtapu. Dzięki zwycięstwu Hurtap Łęczyca obronił pozycję lidera i do rundy rewanżowej przystąpi jako jedyna niepokonana w tym roku drużyna.