Kobieta z wędką i... brązowym medalem!

Kobieta z wędką i... brązowym medalem! - Zdjęcie główne

WydarzeniaNa jeziorze w Kromszewicach rozegrano zawody o Mistrzostwo Koła PZW "Metalurg" w konkurencji spiningowej. Pierwsze miejsce zdobył Robert Głogoza z wynikiem 1260 pkt, który wyprzedził Zbigniewa Gralewskiego (1170 pkt).Na trzecim miejscu znalazła się Elżbieta Grzybowska, uzyskując wynik 900 pkt. To pierwsza kobieta, która wystartowała w 32-letniej historii zawodów, a do tego zdobyła brązowy medal.

Czwarte miejsce przypadło Mirosławowi Piątkowi (750 pkt), a piąte Janowi Błaszczykowi (460 pkt). Klasyfikację na najdłuższego okonia wygrał Z. Gralewski, łowiąc rybę o długości 26,5 cm. Ogółem złowiono 5,32 kg ryb. W zawodach wystartowało piętnastu zawodników. Pogoda dopisała, było słonecznie i wiał umiarkowany wiatr.

Funkcję sędziego głównego pełnił Marek Grzybowski. Sędzią wagowym został Zygmunt Sienkiewicz. Dla każdego uczestnika przygotowano okolicznościową szklanicę z wygrawerowanym logo PZW. Głównym sponsorem była firma handlowa BIEG Kutno.

Zawody zakończyło spotkanie z Markiem Wojterą z Drzykóz, który na mocy zawartej umowy o nieodpłatne użytkowanie przekazał w opiekę i utrzymanie zbiornik wodny Rogal w Nowych Ostrowach. – Nasze koło bierze w użytkowanie ten zbiornik z myślą o wędkarzach z gminy Nowe Ostrowy. Był to zbiornik dawnej cukrowni, zarządzany także przez byłe Koło PZW Ostrowy – mówi Zbigniew Gralewski.