Kolejna porażka akademików!

Kolejna porażka akademików!  - Zdjęcie główne

WydarzeniaWczoraj AZS WSGK Pol - Fol Kutno podejmował u siebie lidera tabeli II ligi koszykówki, Tempcold AZS Politechnika Warszawska. Niestety akademikom z Kutna nie udało się pokonać gości z Warszawy, mecz zakończył się rezultatem 62:74.

Kutnowscy Akademicy przystąpili do meczu bez respektu dla rywala, a szybko zdobyte pierwsze punkty dały publiczności nadzieję, jeśli nie na zwycięstwo, to przynajmniej na ciekawy mecz, w którym nie będzie brakowało walki. Goście jednak szybko odrobili stratę z pierwszych minut i nieznacznie wysunęli się na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:17 dla kutnian, siedem punktów zdobył rozgrywający bardzo dobre spotkanie Radosław Kubala.
Taki rezultat nie zapowiadał dramatu, który rozegrał się w hali SP nr 9 w drugiej kwarcie meczu. Drużyna z Warszawy udowodniła, że nieprzypadkowo zajmuje w lidze pierwsze miejsce, a słaba w tej odsłonie postawa kutnian szybko znalazła odzwierciedlenie w punktacji. W drugiej kwarcie AZS Politechnika Warszawska ugrał 22 oczka przy jedynie ośmiu puktach zdobytych przez kutnowskich koszykarzy.
Po zmianie stron warszawianie skupili się na utrzymywaniu korzystnego rezultatu, AZS WSGK robił zaś wszystko, by zmniejszyć stratę do rywala. Niestety, akademicy z Warszawy pozwolili jedynie na to, by Kutno zdołało zmniejszyć dystans do ośmiu punktów. Kolejna kwarta przegrana została przez Kutnian 18:20
W czwartej kwarcie AZS WSGK Pol - Fol Kutno nadal usiłował podgonić wynik, jednak warszawianie z konsekwencją bronili dostępu do własnego kosza i powiększyli przewagę jeszcze o kilka punktów. W tej kwarcie ponownie z dobrej strony pokazał się Kubala, który kolejne akcje kończył celnymi rzutami. W całym meczu meczu zdobył 29 punktów, czyli połowę tego, co wczoraj ugrała kutnowska drużyna. Ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 17:15, a mecz - 62:74.