Reklama

Kolory Polski - Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej

Opublikowano:
Autor:

Kolory Polski - Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

W ostatnią niedzielę lipca o godz. 19. 00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej ,,Kolory Polski”. Tym razem gościć będziemy kwartet Dance of Fire. Zespół wystąpi w składzie: Grzegorz Tobis – klarnety/ instrumenty perkusyjne, Waldemar Żarów – klarnet/ tilinca, Piotr Wybraniec – klarnet, Tomasz Żymła – klarnet basowy/ flet irlandzki.
Dance of Fire to pierwszy w Polsce kwartet klarnetowy specjalizujący się w muzyce folkowej. Źródłem inspiracji jest dla artystów muzyka bałkańska, klezmerska i rodzima. Grają kompozycje własne, a także melodie tradycyjne, wyłącznie w swoich aranżacjach. Do dźwięku klarnetów dodają perkusję i etniczne instrumenty dęte. Wszystko to razem tworzy unikalne brzmienie Dance of Fire – ognistą mieszankę klasycznej techniki i słowiańskiej energii.
Czterej członkowie zespołu ukończyli Akademię Muzyczną w Katowicach i na co dzień grają w najlepszych polskich orkiestrach symfonicznych i operowych. Początek ich współpracy datuje się na rok 2014; wtedy to postanowili wspólnie realizować swoją pasję, którą jest muzyka tradycyjna. Zaczęli poszukiwać nowych barw i środków ekspresji. Brzmienie, które udało im się stworzyć, niejednokrotnie doceniła międzynarodowa publiczność, między innymi na koncertach podczas Europejskich Kongresów Klarnetowych w Katowicach i Gandawie, stolicy Flandrii. Artyści są laureatami 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie.
Koncerty Dance of Fire to mieszanka bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii. Tematy muzyki tradycyjnej często prowokują do improwizacji, tak więc każde wykonanie utworu jest niepowtarzalne. Szczerość przekazu i bezpośredniość drzemiąca w muzyce ludowej sprawia, że trafia ona prosto do serc publiczności. Podczas koncertu w Krośniewicach zabrzmi muzyka bałkańska, żydowska i polska.

,Kolory Polski” – niedziela, 29 lipca, godz. 19.00, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. Po koncercie, na skwarze miejskim, odbędzie się pokaz teatru ognia ENIGMA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE