Reklama

Reklama

Komentują olbrzymi pożar pod Kutnem. Wybuchł w sobotę, strażacy byli na miejscu aż do poniedziałku [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W weekend w powiecie kutnowskim doszło do dużych rozmiarów pożaru. Zdarzenie miało miejsce na terenie wysypiska odpadów. Akcja gaśnicza była długa i zaangażowano w nią liczne siły.

Reklama

Zgłoszenie o pożarze hali na terenie zakładu gospodarowania odpadami w miejscowości Krzyżanówek wpłynęło do straży pożarnej 30 lipca o godzinie 21:17.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnych stwierdzono, że pożarem objęte są dwie hale, a jedna z nich jest częściowo zawalona. Ze względu na wielkość pożaru zostały zadysponowane dodatkowe zastępy gaśnicze z powiatu kutnowskiego oraz trzy ciężkie samochody gaśnicze z JRG Łęczyca, JRG Zgierz i JRG Łowicz – relacjonuje mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu czterech  prądów gaśniczego na źródło pożaru oraz dwa prądy gaśnicze w obronie pozostałych budynków. 

- Ze względu na duże zadymienie na miejsce pożaru został zadysponowany z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi specjalny samochód z butlami powietrznymi. W celu dogaszenia pożaru na miejsce zdarzania została zadysponowana koparka chwytakowa – dodaje oficer prasowy KP PSP Kutno.

Do Krzyżanówka przybyła Grupa Operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi.

- W działaniach udział brały w sumie 14 zastępów gaśniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej – dodaje mł. bryg. Mariusz Jagodziński.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że ostatnie zastępy wróciły do baz w poniedziałek około godziny 13:10.

Warto dodać, że był to kolejny ogromnych rozmiarów pożar z którym kutnowscy strażacy musieli się zmagać na przestrzeni zaledwie kilku dni. Wcześniej walczyli z żywiołem trawiącym budynek dawnego młyna.

W internecie pojawił się film z akcji gaśniczej, który można zobaczyć poniżej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy