Reklama

Reklama

Marek Myszkowski odchodzi ze służby. Przez 16 lat był komendantem kutnowskiej straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia St. bryg. Marek Myszkowski odchodzi na emeryturę. Był komendantem kutnowskiej straży pożarnej przez 16 lat. Wielokrotnie dziś podkreślano, że dla PSP w Kutnie to koniec pewnego rozdziału, ale też początek nowego, bowiem obowiązki szefa strażaków z Kutna powędrują w ręce odpowiedniego człowieka.

Reklama

W dzisiejszym pożegnaniu komendanta Myszkowskiego – które oczywiście odbywało się przy ceremoniale strażackim - uczestniczyli przedstawiciele straży pożarnej, także ci ze szczebla krajowego i wojewódzkiego. Do Centrum Teatru Muzyki i Tańca przybyli reprezentanci parlamentu, samorządów z całego powiatu kutnowskiego, przedstawiciele innych służb mundurowych, oraz różnych instytucji.

Odchodzący na emeryturę komendant w swoim przemówieniu skupił się na podziękowaniach osobom, które spotkał na swojej drodze przez wszystkie lata służby. Jak mówił nie chciał zbyt długo zabierać głosu z uwagi na swoje wzruszenie, ale chciał skierować słowa wdzięczności do swoich przełożonych, samorządowców z powiatu kutnowskiego, parlamentarzystów. Dziękował czynnym i byłym strażakom z którymi miał okazję pracować.

St. bryg. Marek Myszkowski oprócz licznych upominków i słów uznania otrzymał także wyróżnienia. Jak podkreślał:

- Jestem zaszczycony dzisiejszymi wyróżnieniami zarówno ze strony Zarządu Powiatu, jak i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. To naprawdę dla mnie wielkie wyróżnienie. Sprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu jak i sprawy OSP zawsze były mi bliskie, a dzisiejsze odznaczenia odbieram jako pozytywną ocenę moich działań w tym zakresie – mówił st. bryg. Marek Myszkowski.

Warto dodać, że komendant odchodzi na emeryturę na własną prośbę, nikt go do tego nie namawiał. Namowy były inne – by jeszcze przemyślał swoją decyzję, ten jednak uznał, że najwyższy czas odpocząć i poświęcić się swojej rodzinie, której również oficjalnie dziękował zza mikrofonu.

O ważnej roli rodziny w życiu strażaka mówiono dziś zresztą kilkukrotnie. Zaznaczano, że bliscy strażaków muszą godzić się na wiele weekendów i świąt w niepełnym gronie, oraz wiele innych wyrzeczeń za podjęcie których także im należy się ogromny szacunek.

W trakcie uroczystości podkreślano, że dzięki komendantowi Myszkowskiemu ochrona przeciwpożarowa w powiecie kutnowskim weszła na wyższy poziom. Przyczynił się do pojawienia się nowych wozów gaśniczych w JRG Kutno i OSP z powiatu kutnowskiego, dbał o wyszkolenie strażaków i o to, by do działań ratowniczo-gaśniczych mogli używać sprzętu z wysokiej półki. Samorządowcy zgodnie mówili, że współpraca ze st. bryg. Markiem Myszkowskim zawsze dobrze się układała.

Obowiązki komendanta – póki co tymczasowo – będzie pełnił dotychczasowy zastępca Marka Myszkowskiego. To bryg. Dariusz Lusa, który również zebrał dziś wiele gratulacji, oraz życzeń owocnej pracy na nowym stanowisku. Jego koledzy podkreślali, że kutnowską jednostką będzie dowodził fachowiec i doświadczony strażak.

- To bardzo wyjątkowy dzień w mojej dotychczasowej służbie. Mam zaszczyt być wyróżnionym możliwością pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej na stanowisku wymagającym dużego zaangażowania w obszarach szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Człowiek, który jest dla mnie wielkim autorytetem, bez którego zaufania na pewno nie mógłbym stać przed państwem w tej roli, zawsze mawiał „3/4 sukcesu to morale”. Zgadzam się z tym absolutnie. Osobiście nie postrzegam tego w wymiarze wirtualnym. Dużo ważniejsze jest to, co mamy w głowach – nasza wiedza, świadomość, kompetencje. Ważne jest to, co mamy w sercach, czyli pasję i wiarę – mówił bryg. Dariusz Lusa.

Marek Myszkowski urodził się w 1973 roku. W 1997 roku ukończył dzienne studia dla strażaków w służbie kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 1999 roku na tej samej uczelni uzyskał tytuł magistra pożarnictwa. W roku 1997 rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Kutnie zajmując stanowisko dowódcy sekcji a następnie specjalisty w wydziale operacyjno-szkoleniowym. W 2003 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kutnie a z dniem 1 lutego 2007 roku na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kutnie

Dariusz Stefan Lusa urodził się w 1975r. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997r. jako stażysta w JRG Nr 1 PSP w Kutnie. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w JRG oraz Wydziale Operacyjno – Szkoleniowym Komendy Powiatowej PSP w Kutnie. Zajmując kolejno stanowiska: stażysty, ratownika, dowódcy zastępu, dowódcy sekcji i naczelnika wydziału. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc w 2003 roku Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a następnie Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa w 2007r., kolejno tytuł magistra inżyniera pożarnictwa w 2010r. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zakresie zarządzania kryzysowego dla funkcjonariuszy MSWiA. Decyzją Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi od dnia 1 kwietnia 2022 roku p.o. zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy