Reklama

Reklama

Kupił alkohol na stacji benzynowej i dziwnie się zachowywał. Wpadł dzięki strażnikom więziennym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: sierż. Mariusz Woźniak

Kupił alkohol na stacji benzynowej i dziwnie się zachowywał. Wpadł dzięki strażnikom więziennym - Zdjęcie główne

Funcknariusze Służby Więziennej z Łowicza ujeli nietrzeźwego kierowcę | foto sierż. Mariusz Woźniak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki czujności funkcjonariuszy Służby Więziennej udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Podczas realizacji czynności służbowych – poza jednostką penitencjarną – dyżurujący funkcjonariusze Zespołu Terenowego SDE działającego w strukturze ZK w Łowiczu dokonali tzw. obywatelskiego zatrzymania uniemożliwiając pijanemu kierowcy kontynuowanie kierowania samochodem. Do zdarzenia doszło niedaleko granicy z powiatem kutnowskim.

Reklama

Do zdarzenia doszło na początku stycznia (w Święto Trzech Króli). Wówczas, w trakcie realizacji zadań służbowych zleconych przez Centralę Monitorowania Systemu Dozoru Elektronicznego w Warszawie, st. sierż. Radomir Dawidowski i sierż. Mariusz Woźniak, zauważyli na stacji paliw w Nowych Zdunach pod Łowiczem kierowcę Volkswagena Golfa, który mimo mrozu miał otwarte okna samochodu, a ponadto zakupił butelkę alkoholu. Wzbudziło to zainteresowanie łowickich funkcjonariuszy. 

Funkcjonariusze opisują, że wygląd i zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być wpływem alkoholu. 

– Poczekaliśmy, czy ruszy w dalszą drogę, czy zostawi samochód. Lecz on bez zastanowienia wsiadł do pojazdu i próbował odjechać – opowiada przebieg zdarzenia st. sierż. Radomir Dawidowski

Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą Golfa, wyprzedzili go, po czym spowodowali zatrzymanie samochodu. Zabezpieczyli pojazd i powiadomili KPP Łowicz o zaistniałej sytuacji. 

Przybyły patrol policji sprawdził stan trzeźwości kierowcy i przejął czynności. 

- Po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący Volkswagenem 46-latek z powiatu łowickiego miał 1.6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To, co okazało się przypuszczeniem znalazło potwierdzenie w badaniu. W ten sposób funkcjonariusze SW znacząco przyczynili się do uniknięcia wypadku z udziałem pijanego kierowcy. Swoją postawą  udowodnili, że w każdej, nawet najbardziej trudnej i stresującej sytuacji, potrafią szybko i profesjonalnie reagować – podkreśla kpt. Robert Stępniewski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy to kolejny przykład wzorowej postawy funkcjonariuszy łowickiej jednostki penitencjarnej, którzy wykonując czynności służbowe niosą pomoc ofiarom wypadków drogowych lub innych zdarzeń losowych na drogach, jak chociażby to opisywane. Dyrektor ZK w Łowiczu, ppłk Robert Fijałkowski, na wniosek bezpośredniego przełożonego funkcjonariuszy, doceniając postawę podwładnych pogratulował im postawy oraz wyróżnił.

info: ZK Łowicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy