Reklama

Reklama

Strażacy wezwani do pożaru. Okazało się, że mężczyzna wypalał śmieci [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 26 sty 2022 14:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy zostali wezwani do podejrzenia pożaru garażu. Na miejscu okazało się, że kłęby dymu to efekt działań jednego z mężczyzn, który wypalał śmieci. Strażacy wezwali policję.

Reklama

Dzisiaj około godziny 12 strażaków z Gostynina wezwano do pożaru garażu na jednej z posesji mieszczącej się na ul. Henryka Sienkiewicza. Na miejsce udały się dwa zastępy z Jednostki Ratownicz-Gaśniczej Gostynin.

- Strażacy na miejscu zastali silne zadymienie spowodowane kontrolowanym wypalaniem śmieci w beczce przez jednego z właścicieli. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru i powiadomieniu policji - informuje serwis Gostynin 998.

W przypadku potwierdzenia spalania odpadów podczas prowadzonej kontroli na podstawie art. 191 Ustawy o odpadach (Dz.U.2016.1987) policja czy straż miejska wyciągają konsekwencje przewidziane prawem.

Zgodnie z nimi mają prawo w stosunku do osoby, która popełni wykroczenie zastosować pouczenie, postępowanie mandatowe (do 500 zł) lub skierować sprawę do Sądu (kara aresztu albo grzywny do 5 000 zł).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy