reklama
reklama

Kutnianie i ich psiaki wspierają WOŚP. Wybrali się na wspólny spacer [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się wydarzenie, które przyciągnęło kutnian , oraz… naszych czworonożnych przyjaciół. Przed południem mieszkańcy wspólnie ze swoimi psiakami wyruszyli na spacer.
reklama

Pomału rozkręca się weekend z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Około godziny 10 na Placu Piłsudskiego zaczęli zbierać się mieszkańcy naszego miasta w towarzystwie swoich psiaków. Wszystko po to, by wspólnie wspierać WOŚP.

W ramach wydarzenia „Idziemy dla WOŚP! - Dogtrekking i Nordic walking Kutno” odbył się spacer zmierzający w stronę Galerii Różanej przy ulicy Kościuszki. WOŚP to jednak przede wszystkim kwesta, dlatego w trakcie marszu ulicami miasta wolontariusze zbierali pieniądze do puszek.

Kutnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przewidział wiele różnych atrakcji. Sporo będzie się działo także w innych miejscach powiatu kutnowskiego. Zaglądajcie na KCI – przez cały weekend będziemy zamieszczać na naszych łamach obszerne fotorelacje, tymczasem W TYM MIEJSCU możecie sprawdzić, co czeka nas dziś i jutro.

31. Finał WOŚP zagra w tym roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Wyniki badań punktowych prowadzonych w akredytowanych oddziałach intensywnej terapii w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie, a współczynnik umieralności wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. 

- Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami - czytamy na stronie internetowej WOŚP.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama