Reklama

Reklama

Kutno: ponad tysiąc osób na kwarantannie i 74 nowe zakażenia. Władze powiatu apelują o ostrożność

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. poglądowe

Kutno: ponad tysiąc osób na kwarantannie i 74 nowe zakażenia. Władze powiatu apelują o ostrożność - Zdjęcie główne

Kutno: ponad tysiąc osób na kwarantannie i 74 nowe zakażenia. Władze powiatu apelują o ostrożność | foto fot. poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 15 904 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły 152 osoby. W Kutnie i okolicach sytuacja nie jest jeszcze dramatyczna, ale liczba osób z pozytywnym wynikiem testu i przebywających na kwarantannie ciągle rośnie. Z tego powodu starosta kutnowski wystosował apel do mieszkańców.

Reklama

Starosta apeluje: „Tylko dzięki stosowaniu się do zaleceń, będziemy mogli zahamować rozprzestrzenianie się pandemii” 

Jak wynika z dzisiejszego raportu zakażeń koronawirusem podanego przez Ministerstwo Zdrowia, w powiecie kutnowskim mamy obecnie 74 zakażone osoby oraz 1024 mieszkańców przebywających na kwarantannie. Ostatniej doby wykonano 278 testów, z czego 78 z nich miało wynik pozytywny.

Z powodu stale rosnącej liczby zakażeń w kraju i powiecie starosta kutnowski Daniel Kowalik wystosował specjalny komunikat: 

- W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19 i rosnącą liczbą zakażeń w kraju, serdecznie proszę mieszkańców powiatu kutnowskiego o przestrzeganie zasad przekazywanych przez służby sanitarne i medyczne. Proszę o stosowanie środków jednorazowej ochrony osobistej tj. maseczki ochronne, oraz częste mycie i dezynfekcję rąk. Zaleca się zachowanie dystansu społecznego. Przypominam, że na terenie powiatu kutnowskiego funkcjonują liczne punkty oferujące bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19, do których serdecznie zachęcam. Tylko dzięki stosowaniu się do zaleceń, będziemy mogli zahamować rozprzestrzenianie się pandemii – czytamy w komunikacie.

Kutnowski szpital częściowo placówką zakaźną 

Przypomnijmy, że decyzją wojewody łódzkiego od 3 listopada w kutnowskim szpitalu pojawiło się 35 łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorujących na COVID-19. Od dzisiaj (5 listopada) uruchomiono kolejnych kilkadziesiąt łóżek. Szpital docelowo przygotowany jest na hospitalizację 260 pacjentów covidowych. 

- Kutnowski Szpital Samorządowy do północy miał zajęte wszystkie łóżka na oddziale COVID-owym. Po rozszerzeniu oddziału w zastraszająco szybkim tempie rośnie liczba pacjentów - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Placówka obecnie pracuje hybrydowo. To znaczy, że bez zmian funkcjonuje Szpitalny Oddział Ratunkowy i pozostałe oddziały, które są zabezpieczone tak, by nie dochodziło do transmisji wirusa.

Szczepienia cały czas trwają

Starosta kutnowski w komunikacie zachęca do szczepień przeciw COVID-19 i przypomina o licznych punktach szczepień, w których ciągle można zrobić to za darmo. 

Lista punktów szczepień w Kutnie:

  • Centrum Medyczne GlobalMedic – ul. Barlickiego 2
  • Dermex – ul. Łąkoszyńska 66
  • Kutnowski Szpital Samorządowy – ul. Kościuszki 52
  • NZOZ Medyk – ul. Grunwaldzka 2
 

Warto pamiętać także o dowozach na szczepienia realizowanych przez Urząd Miasta. Osoby starsze lub niepełnosprawne mogą umówić się na bezpłatny transport do punktu szczepień. Wystarczy po wyznaczeniu terminu zaaplikowania preparatu zadzwonić pod numer (24) 253 12 16 w godzinach od 8:00 do 15:00.

Wspomnijmy, że do tej pory w Kutnie w pełni zaszczepiły się 26 092 osoby, co stanowi 60,2% wszystkich mieszkańców miasta.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE