Reklama

Kutnowscy pracodawcy mają klasę! Nagrodził ich Inspektorat Pracy

Opublikowano:
Autor:

Kutnowscy pracodawcy mają klasę! Nagrodził ich Inspektorat Pracy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż sześciu przedsiębiorców z Kutna zostało laureatami konkursów realizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Znaleźli się oni w gronie najbardziej bezpiecznych pracodawców w naszym województwie. O które firmy chodzi?

W miniony wtorek (13 listopada) w sali konferencyjnej Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się wojewódzkie podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych pn. "Pracodawcy z Klasą! Najbezpieczniejsi Pracodawcy w Regionie Łódzkim w 2019 r.!". Organizatorem wydarzenia był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

Podczas spotkania wręczono laureatom nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach: "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej", "Buduj Bezpiecznie" oraz "Zdobądź Dyplom PIP".

Celem konkursu „Pracodawca organizator Pracy bezpiecznej” jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy, w tym dotyczących legalności zatrudnienia. W roku bieżącym konkurs na szczeblu regionalnym ukończyło 18 zakładów w trzech poniższych kategoriach: I kategoria – zakłady pracy do 50 zatrudnionych; II kategoria – zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych; III kategoria – zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych.

To właśnie w tej ostatniej kategorii największe uznanie PIP zdobyła kutnowska firma Uma Investments Sp. z o.o. Kutno, z siedzibą przy ul. Wschodniej 3. Drugi etap konkursu odbywa się na szczeblu ogólnokrajowym, a galę finałową zaplanowano na 26 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie.

Największym sukcesem kutnowskich pracodawców zakończył się jednak konkurs „Zdobądź dyplom PIP, przeznaczony dla pracodawców prowadzących zakłady produkcyjne i usługowe, z których działalnością wiążą się zagrożenia zawodowe i zdrowotne oraz którzy mogą sami wykonywać zadania służby bhp. W tym przypadku nagrodzonych zostało aż pięć firm z naszego miasta. Mowa o: Dag I Art (Agnieszka Zasadzińska, ul. Królewska 32), Hotel Inter City (Mariusz Pluta, ul. 3-go Maja 92), Elplast Ltd (ul. Konarskiego 20), Restauracja Lawenda (Monika Paszta, ul. plac Wolności 16) oraz Active Energy (Ryszard Kasztelan, ul. Grunwaldzka 3). Warto dodać, wśród laureatów znalazła się też inna firma z naszego regionu - Restauracja „ Królewska” z Topoli Królewskiej (gmina Łęczyca).

- Jeśli pracodawca przestrzega przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisy prawa pracy, to powinien być pochwalony; jeśli robi więcej, powinien być doceniony i nagrodzony. Ceńmy pracodawców, którzy bezpieczeństwo pracowników postrzegają jako korzyść, a nie straty - podkreśla Kamil Kałużny z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE