Reklama

Reklama

Kutnowscy radni wspierają Straż Graniczną i inne służby. "Dzielące nas różnice muszą zejść na dalszy plan"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. Ministerstwo Obrony Narodowej&archiwum

Kutnowscy radni wspierają Straż Graniczną i inne służby. "Dzielące nas różnice muszą zejść na dalszy plan" - Zdjęcie główne

Rada Miasta w Kutnie wyraża swoje wsparcie dla żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej | foto fot. Ministerstwo Obrony Narodowej&archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie odbywających się w tym tygodniu obrad Rady Miasta Kutno radni podjęli uchwałę w której wspierają żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej.

Reklama

Z inicjatywą podjęcia takiej uchwały wyszli radni Prawa i Sprawiedliwości. Uchwała została podjęta 19 głosami „za”. Jeden radny się wstrzymał, nie było głosów sprzeciwu.

Jak czytamy w uchwale rada miasta w obliczu bezprecedensowego w swej skali ataku na Polskę o charakterze hybrydowym ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki wyraża swoją solidarność z polskimi służbami, w szczególności z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Wojska Polskiego i innych służb mundurowych strzegących granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi, a także docenia ich ciężką pracę I pełne zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny i jej obywateli. 

- Rada Miasta Kutna potępia wykorzystywanie migrantów Jako „żywych tarcz" w połączeniu z działaniami dezinformacyjnymi do politycznej gry, obliczonej na zdestabilizowanie sytuacji wewnątrz państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) oraz wywierania presji nie tylko na Polskę, ale na całą Unię Europejską – czytamy w podjętej uchwale.

Rada wskazuje na obowiązek humanitarnego traktowania wszystkich osób, które znalazły się na granicy, a których położenie jest w swej istocie tragiczne. 

- W obliczu tego wyzwania, dzisiaj fundamentalnego z punktu widzenia naszego kraju, dzielące nas różnice polityczne muszą zejść na plan dalszy, a naszym obowiązkiem jest wsparcie działań służb stojących na straży bezpieczeństwa Polski – czytamy w uchwale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy