Reklama

Reklama

ŁKA zaczyna "FLIRTO-owanie" z Kutnem

Opublikowano: sob, 6 cze 2015 13:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Milion pasażerów w rok przewiozła Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Już 14 czerwca do ŁKA dołączy miasto róż. Tego dnia z Kutna do Łodzi będziemy mogli podróżować "FLIRT-ami 3", czyli szynobusami, zupełnie za darmo. Dzisiaj podróżni mogli zapoznać się z ofertą ŁKA i dokładnie obejrzeć nowoczesny pociąg.- W tym miesiącu zaczynamy "FLIRTO-owanie" z Kutnem. Szynobusy wyposażone są w klimatyzację, Wi-Fi, przystosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Atutem ŁKA jest punktualność, na poziomie blisko 100 proc. Opóźnienia zdarzają się niezwykle rzadko i są w dużej mierze uzależnione od opóźnień innych przewoźników - mówi Andrzej Wasilewski, prezes zarządu ŁKA.

Reklama

W Kutnie pojawił się dzisiaj również marszałek województwa Witold Stępień. Dodajmy, że ŁKA to jedno ze sztandarowych przedsięwzięć Urzędu Marszałkowskiego.

- Projekt dofinansowany jest w 60 proc. ze środków unijnych, chociaż liczymy, że dofinansowanie sięgnie 80 proc. Koszt to 500 mln zł. Dzięki tym środkom udało się m.in. zakupić 20 szynobusów. Dzięki nim udało się połączyć miasta naszego województwa z Łodzią. Kutno dołącza teraz do ŁKA, a zaczęliśmy od Sieradza, Łowicza, Koluszek. Liczymy, że w dalszej perspektywie, dzięki środkom unijnym uda się zakupić 10 kolejnych pociągów i skomunikować Łódź z Radomskiem, Tomaszowem, Piotrkowem Trybunalskim i Opocznem - zapowiada Witold Stępień.

Osoby podróżujące ŁKA mogą również zaopatrzyć się w bilet aglomeracyjny. Do tego przedsięwzięcia dołączyło się Kutno.

- Normalny bilet aglomeracyjny na trasie Łódź - Kutno, obejmujący m.in. komunikację miejską w Kutnie, to koszt 280 zł. Pociągi robią niesamowite wrażenie. Znacząco poprawią komfort jazdy - mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, który zapowiedział, że nie porzuci swojego roweru czy auta na rzecz pociągów, ale bez wątpienia będzie korzystał z podróży FLIRT-ami 3.

Pojazdy wyprodukowała siedlecka fabryka firmy Stadler Polska. Na mieszkańcach pociąg zrobił dziś ogromne wrażenie.

- Czyściutko, toaleta, której nie trzeba się obawiać, Wi-Fi, klimatyzacja, czego chcieć więcej? - mówi Agnieszka Stanecka. - Mój mąż dojeżdża codziennie do pracy do Łodzi. Niewykluczone, że będzie korzystał z ŁKA.

Ogromną frajdę podczas dzisiejszej prezentacji miały dzieci, które mogły zobaczyć, jak wygląda kabina motorniczego. Na miejscu wykonywano również pamiątkowe zdjęcia w czapce konduktora.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)