"Majówka z łukiem" za nami. Wielkie strzelanie w Kutnie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Wydarzenia Deszcze nie przegonił wczoraj spragnionych łuczniczych wrażeń biorących udział w "Majówce z łukiem". W turnieju wzięli udział zawodnicy z powiatu kutnowskiego i zgierskiego.

Turniej pod patronatem Starostwa Powiatowego zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie oraz firmę T.U.R. Lechita. Brali w nim udział zawodnicy z Kutna, Żychlina, Bedlna oraz zrzeszeni w KS Boruta Zgierz i LUKS Czerniawka Łagiewniki Nowe.

Zawody zostały podzielone na trzy kategorie - dzieci, junior młodszy i junior.

W klasyfikacji indywidualnej OPEN w kategorii junior młody + młodzik pierwsze miejsce zajęła Oliwia Bagińska – KS Boruta Zgierz z 309 punktami, drugie miejsce zajęła Milena Drabik – STS Lechita uzyskując 294 punkty, a trzecie miejsce zajęła Oktawia Szymczak – LUKS Czerniawka, która zdobyła 283 punkty.

W klasyfikacji indywidualnej OPEN w kategorii młodzik młodszy pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Pażdzior – KS Boruta Zgierz zdobywając 259 punktów, tuż tuż za nią na drugim miejscu zakończyła turniej Oliwia Krupińska – LUKS Czerniawka zdobywając 257 punktów, trzecie miejsce zajęła Oliwia Frątczak – KS Boruta Zgierz uzyskując 246 punktów.

W klasyfikacji zespołowej OPEN pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Powiatu  Zgierskiego I   - Oliwia Bagińska, Oktawia Szymczak, Martyna Pażdzior uzyskując 898 punktów. Drugie miejsce na podium zajęło STS Lechita I - Milena Drabik, Kinga Golisz, Kacper Cieplak uzyskując 875 punktów. Brąz i trzecie miejsce w zawodach „Majówka z Łukiem” zajęła druga drużyna Powiatu  Zgierskiego II - Aleksandra Pażdzior, Oliwia Krupińska, Oliwia Frątczak uzyskując 762 punktów.

Zwycięzcy otrzymali medale i puchary. Ponadto, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali suweniry Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz MDK Kutno.

Nad całymi zawodami czuwała Sędzia Główny – Ewa  Siemońska. Przewodniczącą komisji technicznej oraz kierownikiem strzelań była Bogumiła Bartniak. Natomiast obsługą komputerową zawodów zajął się Marek Drabik.