Reklama

Miasto a podatki dla spółek Pini. Burza w internecie - prezydent prostuje i wyjaśnia

Opublikowano:
Autor:

Miasto a podatki dla spółek Pini. Burza w internecie - prezydent prostuje i wyjaśnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Kutna prezydent Zbigniew Burzyński poruszył temat pomocy regionalnej dla firm, które decydują się inwestować w naszym mieście. Było to odniesienie do błędnie interpretowanych informacji, które pojawiły się w ostatnim czasie w internecie.

Chodziło głównie o zarzut zwalniania firm z podatków od nieruchomości, a właściwie o skorzystaniu przez firmy z pomocy regionalnej, którą reguluje uchwała, a z której miały pełne prawo skorzystać. Niedawno na facebooku rozgorzała na ten temat gorąca dyskusja (KLIK), a internauci opierali się w niej na przykładzie spółek Pini i ponad 7 milionowej pomocy regionalnej ze strony magistratu.

- Mogę tylko wyrazić ubolewanie nad tym, że taka jest wiedza części osób, które startują w wyborach. Patrząc na to co dzieje się w mediach społecznościowych chciałbym podziękować mieszkańcom, że znają temat i zajmują stanowisko takie dosyć pryncypialne i stają po stronie prawdy, rzeczywiście, bo zupełnie czymś innym jest udzielenie komuś umorzenia, a co innego jak korzysta z uprawnień ustawowych. Obecnie obowiązująca uchwała o pomocy regionalnej jest z 2007 roku, ale wcześniej też już była podobna uchwała. Musiała jednak być zmieniona według wytycznych Unii Europejskiej - informował prezydent.

Prezydent posłużył się śmiałym stwierdzeniem, że gdyby nie ta uchwała, to moglibyśmy tylko pomarzyć o tym, co mamy teraz na Sklęczkach. Dodał, że takie regulacje nie dotyczą tylko zagranicznych przedsiębiorstw, lecz wszystkich firm, które decydują się na inwestycje, a co za tym idzie, zapewniają miejsca pracy dla mieszkańców.

Firmy, które spełniają wszystkie wymagania zawarte w uchwale, mogą się ubiegać o zwolnienie z podatku od nieruchomości przez okres maksymalnie 5 lat, a dokładniej:

- 1 roku - w przypadku utworzenia co najmniej 20 nowych miejsc przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 2 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 50 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 3 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 100 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 4 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 150 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 5 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 300 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji.

Firmy z grupy Pini skorzystały więc z pomocy, która im się należała, a która wygasła po upływie odpowiedniego czasu określonego w uchwale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE