Reklama

Reklama

Miasto czeka na zgłoszenia do rządowego programu. Można dostać niemal 40 tys. zł dofinansowania!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno/Pixabay

Miasto czeka na zgłoszenia do rządowego programu. Można dostać niemal 40 tys. zł dofinansowania! - Zdjęcie główne

Kutno ogłosiło możliwość zgłaszania się do rządowego programu „Ciepłe Mieszkanie” | foto UM Kutno/Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno ogłosiło możliwość zgłaszania się do rządowego programu „Ciepłe Mieszkanie”. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych m.in. poprzez wymianę w mieszkaniach źródeł ciepła, okien, drzwi czy wentylacji. Na razie weryfikowany jest poziom zainteresowania mieszkańców.

Reklama

Beneficjentami programu "Ciepłe Mieszkanie" są właściciele lokali w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, które nie posiadają centralnego systemu ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe. Budżet programu to 1,4 mld zł. 

- Miasto Kutno, w celu oszacowania liczby zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania oraz określenia wysokości oczekiwanego wsparcia, zobowiązane jest do zebrania deklaracji od mieszkańców, którzy będą chcieli skorzystać z programu. Działanie to stanowić będzie podstawę  do wystąpienia o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Na stronie internetowej kutnowskiego magistratu znajdziecie odpowiednie deklaracje do pobrania. Nie stanowią one zobowiązania ani oficjalnego zgłoszenia udziału w programie.

Czego dotyczy dofinansowanie?

Przedsięwzięciem objętym dofinansowaniem jest demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego oraz:

 1. zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze/woda, pompy ciepła typu powietrze/powietrze, kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet o podwyższonym standardzie lub ogrzewania elektrycznego;
 2. podłączenie lokalu mieszkalnego do efektywnego źródła ciepła w budynku.

 

Dodatkowo mogą być wykonane (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu z zakresu):

 1. demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej, instalacji gazowej od przyłącza gazowego / zbiornika na gaz do kotła;
 2. zakup i montaż okien lub drzwi oddzielających lokal od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego (zawiera również demontaż);
 3. zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła;
 4. dokumentacja projektowa dotycząca powyższego zakresu.

 

Ile wynosi wysokość dofinansowania?

Wysokość dofinansowania uzależniona jest od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:

Podstawowym 

 • w przypadku osób, których roczny dochód nie przekracza kwoty 120.000,00 zł (dochód tylko Wnioskodawcy), poziom dofinansowania może wynieść: do 30% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 tys. zł.

Podwyższonym

 • w przypadku osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, nie przekracza kwoty: 1.673,00 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 2.342,00 zł w gospodarstwie jednoosobowym, poziom dofinansowania może wynieść: do 60% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25.000,00 zł.

Najwyższym

 • w przypadku osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, nie przekracza kwoty: 900,00 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1.260,00 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub które mają ustalone prawo do otrzymywania zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego. Zasiłek musi przysługiwać  w każdym z kolejnych 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia oraz co najmniej do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie, poziom dofinansowania może wynieść do 90% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37.500,00 zł.

W przypadku podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania niezbędne będzie przedłożenie stosownego zaświadczenie o wysokości dochodów.

- Prosimy wszystkich zainteresowanych mieszkańców o składanie deklaracji informacyjnej w terminie do 16 grudnia 2022 r., do Urzędu Miasta Kutno, w jeden z następujących sposobów:

 • osobiście,
 • pocztą na adres: Urząd Miasta Kutno, pl. Marsz. J. Piłsudskiego 18, 99- 300 Kutno lub
 • na adres e-mailowy: urzad@um.kutno.pl
 

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy